Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Zima nie tylko w Polsce

2010-11-29 20:09

Zima nie tylko w Polsce

Zima nie tylko w Polsce
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Obifte opady śniegu nadal powodują utrudnienia komunikacyjne nie tylko w Polsce, ale także w Austrii, na Słowacji i Węgrzech. We wtorek będzie mroźno, a na środę synoptycy zapowiadają kolejną falę opadów.

Śnieg zasypał Spisz i Orawę. Drogowcy nadal nie mogą poradzić sobie z odśnieżeniem głównych tras. W Popradzie pokrywa śnieżna przekroczyła 40 centymetrów. Nieprzejezdne są drogi w kierunku na Levoczę i Spiskie Podhradie. Nieprzejezdne są też górskie przełęcze w Donowałach i Czertovic. 35 tysięcy gospodarstw nie ma prądu.

Do wielu wypadków doszło na zaśnieżonych drogach Węgier. Siedem osób zostało rannych w katastrofie autobusu w województwie Zala na zachodzie kraju. W województwie Gyor-Moson-Sopron ponad 16 tysięcy gospodarstw nie ma prądu.

400 pługów odśnieża ulice Wiednia. W austriackiej stolicy spadło 10 centymetrów śniegu. W Karyntii na zlodowaciałych autostradach zderzyło się kilkanaście aut. Na wyżej położonych odcinkach trzeba zakładać łańcuchy na koła samochodów.

Synoptycy Austrii i Słowacji i Węgier ostrzegają: we wtorek temperatura spadnie do minus 10 stopni, w górach nawet do minus 20, a w środę znów będzie padać śnieg.

IAR
Tagi: bezpieczeństwo, zima, auto, moto
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne