Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Wypadki drogowe

2011-07-29 06:45

Wypadki drogowe

Wypadki drogowe
Fot. Robbie Howell/CC/Flicr
W pierwszej połowie 2011 r. było o 3,5 proc. więcej wypadków drogowych niż w pierwszym półroczu roku ubiegłego. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o 17, 5 proc.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że średnio co 13 minut w Polsce dochodzi do wypadku drogowego. Na każde 100 zdarzeń - jest aż 11 zabitych.

Sprawcami są najczęściej kierowcy samochodów osobowych oraz rowerzyści; w dalszej kolejności - kierowcy samochodów ciężarowych i motocykliści.

W 2010 r. liczba ofiar śmiertelnych względem 2009 r. zmalała o 14 proc.. Natomiast w pierwszym półroczu 2011 r. nastąpił wzrost liczby wypadków o 3,5 proc. i ponad 17-proc. wzrost liczby ofiar śmiertelnych. Nawet w województwach, w których zmniejszyła się ogólna liczba wypadków względem 2010 r., liczba ofiar wzrosła.

Czytaj w Money.pl
Auto uszkodzone na dziurze? Odzyskaj pieniądze
Zniszczyłaś samochód na dziurawej drodze? Sprawdź, co możesz zrobić, by uniknąć dowcipów o babie za kierownicą, a przede wszystkim, jak uzyskać odszkodowanie.
Wypadkom winny człowiek, nie drogi?
Raport NIK jest populistyczny i daje kierowcom alibi, bo zdejmuje z nich odpowiedzialność za zachowania za kierownicą - twierdzą zaproszeni przez parlamentarzystów eksperci.
Tagi: samochód, wypadek, kierowca
Zobacz więcej: wypadki drogowe
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne