Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Rusza budowa południowej obwodnicy Warszawy

2010-07-01 15:03

Rusza budowa południowej obwodnicy Warszawy

Rusza budowa południowej obwodnicy Warszawy
Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz
Jeszcze w lipcu rozpocznie się budowa południowej obwodnicy Warszawy - poinformowała dyrektor warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Elżbieta Brenda. W minionym tygodniu wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski podpisał pozwolenie na budowę.

Będzie to jedna z najważniejszych dróg ekspresowych w Polsce, która połączy autostradę A2 z lotniskiem im. Chopina - powiedział Kozłowski.


Jak poinformowała Brenda, zaprojektowany odcinek drogi S2 o długości 10,5 km będzie zaczynał się za węzłem "Konotopa" koło Piastowa i kończył się przed węzłem "Lotnisko", zlokalizowanym na granicy Dawid i Ursynowa. Na drogę tę będzie można wjechać tylko przez węzły: Al. Jerozolimskie, Opacz i Al. Krakowska. Południowa Obwodnica Warszawy będzie drogą trzypasmową.

W ramach inwestycji przewiduje się budowę m.in. tunelu kolejowego, 10 wiaduktów, siedmiu przejść i dwóch kładek dla pieszych. Zbudowane zostaną ponadto ekrany akustyczne w formie ścian przeciwhałasowych, zaplanowane są także pasy zieleni z drzew i krzewów chroniące otoczenie przed drogowymi zanieczyszczeniami.

Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Blifinger Berger Polska, Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź oraz Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor.

Wartość inwestycji wynosi 908 mln zł. Zakończenie robót planowane jest na sierpień 2012 r., ale już w maju, czyli przed rozpoczęciem mistrzostw w piłce nożnej, zostaną zakończone prace pozwalające na otwarcie ruchu - zaznaczyła Brenda.awy/ mki/ jbr/
Tagi: inwestycje, ruch, rozbudowa, drogi, bezpieczeństwo, auto, moto, płynnośc, napraw
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl