Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Na naprawę dróg trzeba wydać co najmniej 800 mln zł [GALERIA]

2010-05-24 13:23

Na naprawę dróg trzeba wydać co najmniej 800 mln zł

Na naprawę dróg trzeba wydać co najmniej 800 mln zł
Fot. PAP/Grzegorz Hawałej
fot: PAP/Pawe Supernak fot: PAP/ Pawe Topolski zobacz całą galerię800 mln zł wynoszą szacunkowe straty związane ze zniszczeniem dróg spowodowanym przez powódź - poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj. Największe szkody woda wyrządziła m.in. na Śląsku i w Małopolsce.

- Straty na istniejącej sieci dróg szacunkowo wynoszą 800 mln zł. Takie pieniądze trzeba będzie wydać, żeby doprowadzić te zniszczone i zalane drogi do stanu przed powodzią - powiedział w poniedziałek Hadaj. Dodał, że dokładniejsze wyliczenia będą znane w ciągu kilkunastu dni.

Zaznaczył, że na razie są to wstępne szacunki, które mogą się zmienić. Straty mogą się zwiększyć w związku z tym, że fala powodziowa przesuwa się na północ i zalewa kolejne województwa, a tym samym kolejne drogi - dodał.

Powódź 2010. Najważniejsze informacje w Money.pl
Według Dyrekcji, największe szkody w sieci dróg występują na Śląsku, Małopolsce, a także w okolicach Sandomierza.

- Do tych 800 mln zł dochodzą straty związane z nowymi inwestycjami. Tutaj sytuacja jest trochę lepsza, dlatego, że inwestycje w czasie realizacji są ubezpieczane, więc tutaj działa trochę inny mechanizm finansowy - powiedział Hadaj.

W piątek w Sejmie wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz powiedział, że powódź spowodowała ograniczony ruch drogowy na ponad 300 km. Dodał, że są duże straty w budowach dróg, więc ich harmonogramy ulegną zmianie. Jako przykład podał inwestycje prowadzone m.in. w oddziale krakowskim na drodze krajowej nr 7 Gdańsk-Warszawa-Chyżne, budowę A4 Węzeł Szarów-Węzeł Brzesko i drogi ekspresowej S-7 od węzła Bieżanów do węzła Igołomska-Ptaszyckiego.
Tagi: powódź, drogi, straty, auto, koszt, naprawa, moto, szkody, mosty
Zobacz więcej: Powódź 2010
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Na naprawę dróg trzeba wydać co najmniej 800 mln zł

FILANTROPIK / 79.189.96.* / 2010-05-24 19:31
za zaniedbania tych darmozjadów teraz bedziemy my wszyscy zapłacic, siedzą pasożyty i obraduja opirdolach a dopiero teraz im sie przypomnialo o wykupie gruntów przy rzekach itd

Re: Na naprawę dróg trzeba będzie wydać co najmniej 800 mln zł

aassaann / 193.109.225.* / 2010-05-24 19:09

Straty na istniejącej sieci dróg szacunkowo wynoszą 800 mln zł. Takie pieniądze trzeba będzie wydać, żeby doprowadzić te zniszczone i zalane drogi do stanu przed powodzią - powiedział w poniedziałek Hadaj. Dodał, że dokładniejsze wyliczenia będą znane w ciągu kilkunastu dni.


Ciekawe jakie koszty są żeby doprowadzić do dobrego stanu

Oferty motoryzacyjne