Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Inspekcja drogowa: zakaz ruchu ciężarówek w czwartek

2010-11-08 15:41

Inspekcja drogowa: zakaz ruchu ciężarówek w czwartek

Inspekcja drogowa: zakaz ruchu ciężarówek w czwartek
Fot. volvo
W Święto Niepodległości ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton będą miały zakaz wyjazdu na drogi - poinformował PAP rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Częściowy zakaz będzie obowiązywał też dzień wcześniej.

Jak wyjaśnił PAP rzecznik, zakaz będzie obowiązywał w środę, 10 listopada, od godz. 18 do 22 i w czwartek, 11 listopada, od godz. 8 rano do 22. Z zakazu będą wyłączone autobusy, dotyczy on wyłącznie ciężarówek - powiedział rzecznik.

To normalne ograniczenia, jakie obowiązują właściwie we wszystkie święta państwowe - powiedział Gajadhur. Dodał, że za złamanie zakazu będzie groziło tysiąc złotych kary, ponadto ciężarówka będzie musiała zostać na parkingu do czasu wygaśnięcia zakazu. Rzecznik zapowiedział, że w całym kraju inspektorzy transportu drogowego będą sprawdzać, czy zakaz nie jest łamany.

Zakaz nie dotyczy m.in. pojazdów biorących udział w akcjach ratowniczych, usuwaniu awarii, pracujących przy budowie dróg i mostów, przeznaczonych do przewozu żywych zwierząt, do przewozu prasy, artykułów szybko psujących się, lekarstw, środków medycznych itp.

 

her/ je/ mag/

 

Tagi: ruch, drogi, bezpieczeństwo, auto, moto
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne