Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Droga warta 2 miliardy pełna niedoróbek

2011-01-18 08:18

Droga warta 2 miliardy pełna niedoróbek

Droga warta 2 miliardy pełna niedoróbek
Fot. Wrangler/Dreamstime

We wtorek miało się okazać czy otwarty zostanie 10 kilometrowy odcinek obwodnicy ekspresowej trasy S8. Mimo, że inwestycja została zakończona w grudniu ubiegłego roku do ostatniej chwili trwały kontrole inspektorów. Pełno tam uchybień i niedoróbek.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Autostrad zapowiadała, że pierwsze samochody będą mogły przejechać warszawskim odcinkiem drogi łączącym ul. Al. Prymasa Tysiąclecia z autostradowym węzłem w Konotopie.

- Kierowcy być może pojadą nową trasą w południe - mówi rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj. - Po tym, gdy otrzymamy dokumenty od nadzoru budowlanego nasza komisja, taka ostateczna, odbierze drogę od wykonawcy - dodaje.

POSŁUCHAJ MARCINA HADAJA:

Budowa trasy została zakończona już w grudniu ubiegłego roku, jednak kontrole inwestycji wartej 2 miliardy złotych wykazały szereg uchybień i niedoróbek. Najistotniejsze usterki dotyczą jakości asfaltu podkreśla rzecznik Generalnej Dyrekcji Marcin Hadaj.

- Poszczególne warstwy tej drogi są zbyt cienkie. Co stało się z materiałami przeznaczonymi na nie? To właśnie sprawdzamy - mówi rzecznik.

POSŁUCHAJ MARCINA HADAJA:

Usterki muszą zostać usunięte na koszt wykonawcy. Prawdopodobnie przez najbliższy rok kierowcy będą musieli liczyć się z robotami naprawczymi na tym odcinku.

Kradli kruszywo

W ubiegłym roku na budowie śląskiego odcinka autostrady A1 między Piekarami Śląskimi a Zabrzem ujawniono proceder kradzieży drogiego kruszywa. Kontrakt wart jest miliard 300 milionów złotych, na długości 20 kilometrów ma powstać między innymi most, 19 wiaduktów autostradowych, 3 wiadukty kolejowe i przejście dla zwierząt.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała w ubiegłym roku prawie 20 miliardów złotych na inwestycje. Budowa autostrad i dróg ekspresowych stanowi stały element kampanii wyborczych. W budowie jest prawie 580 kilometrów tras.

 

Czytaj w Money.pl
Polaków wyczyny na autostradach
Eksperci motoryzacji krytykują zmiany w przepisach
Szygulski: Budowane autostrady nie bronią Grabarczyka
Na miejscu Donalda Tuska odwołałbym ministra. Póki na kolei jest co ratować.

Dopiero dzisiaj okaże się czy otwarty zostanie 10 kilometrowy odcinek obwodnicy ekspresowej trasy S-8. Mimo, że inwestycja została zakończona w grudniu ubiegłego roku jeszcze wczoraj trwały kontrole inspektorów. Dziś rano ( godz.9.00) zbierze się komisja dopuszczenia do ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Autostrad zapowiadała, że dziś pierwsze samochody będą mogły przejechać warszawskim odcinkiem drogi łączącym ul. Al. Prymasa Tysiąclecia z autostradowym węzłem w Konotopie. Kierowcy być może pojadą nową trasą w południe - mówi rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajoweyhc i Autostrad Marcin Hadaj.
x 1 GDDKiA-trasa S-8 0.17 (poźniak)

PS Po tym... OS..południowe.
BLANK BLANK
Budowa trasy została zakończona już w grudniu ubiegłego roku, jednak kontrole inwestycji wartej 2 miliardy złotych wykazały szereg uchybień i niedoróbek. Najistotniejsze usterki dotyczą jakości asfaltu podkreśla rzecznik Generalnej Dyrekcji Marcin Hadaj.
x 2 GDDKiA-trasa 0.30 (poźniak)
PS Efekt... OS...budowlane.

Usterki muszą zostać usunięte na koszt wykonawcy. Prawdopodobnie przez najbliższy rok kierowcy będą musieli liczyć się z robtami naprawczymi na tym odcinku. W ubiegłym roku na budowie śląskiego odcinka autostrady A1 między Piekarami Śląskimi a Zabrzem ujawniono proceder kradzieży drogiego kruszywa. Kontrakt wart jest miliard 300 milionów złotych, na długości 20 kilometrów ma powstać między innymi most, 19 wiaduktów autostradowych, 3 wiadukty kolejowe i przejście dla zwierząt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała w ubiegłym roku prawie 20 miliardów złotych na inwestycje. Budowa autostrad i dróg ekspresowych stanowi stały element kampanii wyborczych. W budowie jest prawie 580 kilometrów tras.
IAR
Tagi: wady, materiały, droga, s8
Zobacz więcej: Polskie drogi
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Droga warta 2 miliardy pełna niedoróbek

Ordinary Man / 89.231.97.* / 2011-02-25 07:12
Do zobaczenia na wyborach proszę państwa. Ci nowi/starzy wybrańcy tym razem na pewno dadzą rade.

Re: Droga warta 2 miliardy pełna niedoróbek

kopfloss / 95.49.166.* / 2011-01-18 16:44
W polsce wszystkie drogi takie są niestety...

Re: Droga warta 2 miliardy pełna niedoróbek

................ / 89.79.219.* / 2011-01-18 16:30

Co stało się z materiałami przeznaczonymi na nie? To właśnie sprawdzamy - mówi rzecznik.

Ukradli................. przecież Polak potrafi.

Ignoranci

monkil / 193.46.186.* / 2011-01-18 08:55
Niedoróbki są drobiazgami, a warstwy asfaltu były kontrolowane. Droga kosztuje tyle, bo przechodzi przez teren silnie zurbanizowany. Grad jest słabym ministrem, ale z umową i budową tej drogi nie miał nic wspólnego.
 
anty-profan / 62.29.174.* / 2011-01-18 10:05
Umiesz czytac ? "warstwy asfaltu były kontrolowane" - to dlaczego sa za cienkie?
Dlaczego gwarancja jest tylko na 2 lata ? Tyle to teraz na porzadne buty daja...
"Droga kosztuje tyle, bo
przechodzi przez teren silnie zurbanizowany." - jedz sobie do Berlina zobacz jak tam zbudowali autostrade przez srodek miasta, a dopiero potem sie wypowiadaj o terenie silnie zurbanizowanym.
Kolejny wyznawca PO sie znalazl...
 
arch / 2011-01-18 10:29 / Tysiącznik na forum
Nie dośc że budujemy najdroższe drogi na świecie to jescze buble !

" Do poprawki jeszcze przed oddaniem do eksploatacji. 20% dróg w tym roku nadaje się do poprawy.
---kto to mówi , a no mówi sam Witecki, -szef GDDKiA. ! "

www.tvncnbc.pl/rekordowe-wydatki-na-drogi,8294367,24,klip.html#

Re: Droga warta 2 miliardy pełna niedoróbek

iutjyfhdgbf / 109.74.97.* / 2011-01-18 08:37
po 5 latach te drogi są dziurawe. z taką gwarancją to nie 200 mln/km A 400 by kosztował. Trzeba przecież nakarmić zleceniodawców.

Re: Droga warta 2 miliardy pełna niedoróbek

arch / 2011-01-18 08:32 / Tysiącznik na forum
NajdroższY 1 kilometr drogi na świecie /200 mln zł / , który na dodatek nie ma wymaganej 5-cio letniej gwarancji , i to jest q......a paranoja panie Grad !

Oferty motoryzacyjne