Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Chińczycy nie dokończą A2

2011-06-13 20:02

Chińczycy nie dokończą A2

Chińczycy nie dokończą A2
Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Chińskie konsorcjum COVEC nie dokończy budowy autostrady A2 na odcinku Łódź - Warszawa. Decyzję taką podjęły władze Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po serii spotkań z Chińczykami.

Wicedyrektor GDDKiA Andrzej Maciejewski poinformował dziennikarzy na specjalnie zwołanej konferencji, że teraz generalna dyrekcja będzie domagała się od Chińczyków 741 milionów złotych odszkodowania za niezrealizowaną umowę.

Maciejewski dodał też, że decyzja co do wyboru nowych wykonawców i trybu postępowania będzie podjęta za 14 dni, kiedy uparwomocni się decyzja od odstąpieniu od umowy z konsorcjum COVEC.

Wicedyrektor GDDKiA pytany o to, czy nowy wykonawca będzie wybrany w dordze przetargu czy negocjacji powiedział, że na razie jest za wcześnie, zeby o tym przesądzać. Dodał jednocześnie, że w lipcu powinna ruszyć budowa A2. Maciejewski zdecydowanie zaprzeczył natomiast sugestiom, jakoby zamierzano dzielić obecne dwa odcinku autostrady na jeszcze mniejsze.

Mamy dwa odcinki autostrady i wydane na nie pozwolenia na budowę i tego nie zmienimy - podkreślił wicedyrektor GDDKiA.

Maciejewski poinformował też, że do tej pory - niezależnie od rozmów z Chińczykami - Generalna Dyrekcja rozmawiała z 16 innymi firmami, które mogłyby dokończyć budowę autostrady A2.

IAR
Tagi: chiny, infrastruktura, drogi, bezpieczeństwo, budowa, newsy, covec, kopią
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl