Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Będą nowe opłaty za przejazd autostradami

2010-12-16 10:49

Będą nowe opłaty za przejazd autostradami

1 / 2
Będą nowe opłaty za przejazd autostradami
Fot. exfordy/CC/Flickr
- Resort infrastruktury do końca roku przygotuje projekt rozporządzenia o opłatach za autostrady zarządzane przez GDDKiA, które będą uwzględniały osobną kategorię motocykli i stawkę opłat dla nich - podała wiceminister infrastruktury Patrycja Wolińska-Bartkiewicz.

Motocykliści skarżą się, że muszą płacić za przejazd takie same stawki, jak samochody osobowe, mimo że jednoślady mogą przewozić mniej osób i nie zużywają tak nawierzchni dróg jak samochody.

- W przypadku autostrad koncesyjnych, zgodnie z zapisami umów stosowana jest jedna stawka - wspólna dla samochodów osobowych i motocykli - wyjaśniła Wolińska-Bartkiewicz.

Obwodnice będą płatne? Dowiemy się w grudniu

- W stosunku do tych koncesyjnych odcinków autostrad minister infrastruktury ma prawo wystąpić o zmianę klasyfikacji pojazdów i wprowadzenie kategorii motocykle, jednak wymaga to uzgodnienia z ministrem finansów - powiedziała.

Dodała, że chodzi o wysokość wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego. - Taka możliwość jest na autostradzie A1 od Gdańska do Grudziądza i nieoddanym jeszcze do użytku odcinku A2 od Świecka do Nowego Tomyśla, gdzie wprowadzone są opłaty za dostępność - powiedziała.

= W przypadku odcinka A2 od Nowego Tomyśla do Konina i na A4 od Krakowa do Katowic są opłaty bezpośrednie i tam koncesjonariusz w porozumieniu z szefem GDDKiA może udzielić bonifikaty - zaznaczyła.

Tagi: opłaty, autostrada, motocykl
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Będą nowe opłaty za przejazd autostradami

kubek1978 / 2010-12-17 09:43 / Bywalec forum
Mnie tam nie cieszy ,że mamy autostrady bo to i tak będzie i jest już płatne . Jak już to niech za jakieś rozsądne pieniądze ,a nie kur...12 zł za 50 km . Kur.. to jakiś skandal . jadąc nad morze zapłacimy ze 100 zł dodatkowo za autostrady. Zobaczycie ,że każdy będzie jeździł tymi bocznymi i tiry i dostawcze też bo oni sie liczą z każdym groszem. Kur... mnie bierze że , ten kraj jest taki złodziejski .

Re: Będą nowe opłaty za przejazd autostradami

mynister i gienijusz / 88.199.162.* / 2010-12-16 13:39
oczywiście będą to opłaty zaporowe - co by motocykliści nie poniszczyli autostradóf

Re: Będą nowe opłaty za przejazd autostradami

EURO STUDENT / 2010-12-16 11:41
Autostrady wybudowane z Unijnych pieniędzy... "Autostrada" A4 wjeżdzając z Niemiec do Polski powinna być najdroższa bo to najlepszy odcinek autostrady na świecie !!!!
 
stary ubek / 46.45.107.* / 2010-12-19 12:53
zmień ksywę na euro głupek
 
tesa1959 / 2010-12-16 12:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A dlaczego ciągle jest remontowana i ciągle są wypadki?

Oferty motoryzacyjne