Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Autostrady w Niemczech. Rząd nie planuje opłat

Fot. Bicycle Bob/CC/Flickr

Wprowadzenie opłat za korzystanie z autostrad przez samochody osobowe nie jest projektem rządu federalnego - poinformował rzecznik niemieckiej kanclerz Steffen Seibert. Opłaty takie zaproponował w miniony weekend minister infrastruktury Peter Ramsauer.

- Wprowadzenie opłat autostradowych nie jest zamiarem na obecną kadencję - powiedział Seibert, cytowany przez agencję dpa.

Według niego kanclerz Anbgela Merkel podziela troskę swego ministra infrastruktury o zapewnienie finansowania infrastruktury drogowej, dlatego też chadecko-liberalna koalicja postanowiła zwiększyć pulę środków na ten cel o miliard euro. - Opłata autostradowa nie jest projektem dla rządu federalnego - dodał Seibert.

Minister Ramsauer z bawarskiej chadecji CSU poinformował w miniony weekend w wywiadzie prasowym, że przygotował projekt wprowadzenia w Niemczech opłat za korzystanie z autostrad przez samochody osobowe, aby pozyskać środki na budowę dróg.

Mój projekt finansowania infrastruktury transportowej jest gotowy i leży już od tygodni w szufladzie. Propozycja dotyczy również myta dla samochodów osobowych - powiedział Ramsauer w wywiadzie dla ukazującej się w niedzielę gazety Bild am Sonntag. Zasugerował, że najlepszym rozwiązaniem byłyby naklejane na szyby papierowe winiety.

Ramsauer zamierzał przedstawić swój projekt koalicjantom z chadeckiej CDU i liberalnej FDP na spotkaniu 4 czerwca. Obie te partie odrzuciły już jednak jego propozycję.

Czytaj więcej w Money.pl
Zapłacimy mniej za przejazd autostradą?
Szczegóły przedstawimy po świętach - zapowiada minister transportu.
Będą ułatwienia na płatnej autostradzie
Będą ułatwienia na płatnej autostradzie
Znów drożej za przejazd A4. Będzie na to rada?
Ministerstwo transportu przygotuje zmiany w prawie pozwalające wypowiedzieć umowę firmie eksploatującej autostradę.
niemcy, winiety, wprowadzenie, korzystanie z dróg
PAP
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Autostrady w Niemczech. Rząd nie planuje opłat

FTGTGT / 2.98.163.* / 2012-05-30 17:02
BRAWO NIEMCY !!!!!TAK PRACUJE RZAD NIEMIECKI A DLACZEGO POLSKI RZAD TAK NIE PRACUJE!!!!

Oferty motoryzacyjne