Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Autostrady będą na czas. GDDKiA składa obietnicę

2011-08-18 16:06

Autostrady będą na czas. GDDKiA składa obietnicę

Autostrady będą na czas. GDDKiA składa obietnicę
Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obiecuje, że budowane drogi będą przejezdne przed Euro 2012. Zdaniem ekspertów, to niemożliwe. Rzecznik GDDKiA Urszula Nelken mówi, że czerwiec 2012 roku to termin, do którego budowane autostrady będą gotowe albo przynajmniej przejezdne.

Urszula Nelken zapewnia, że terminy będą dotrzymane mimo częstych niesprzyjających czynników zewnętrznych: ulewnych deszczy, powodzi, czy niedostatecznej mobilizacji wykonawców.

Zapewnieniom tym nie ufa Adrian Furgalski. Ekspert z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR zaznacza, że opóźnienia są za duże, by można je było nadrobić w ciągu tak krótkiego czasu, jaki został do Euro 2012. Jak podkreśla, w tym roku prace mogą trwać jeszcze tylko do października, bądź listopada, a w roku następnym sezon zacznie się w kwietniu, co daje około czterech miesięcy na prowadzenie prac. Potrzebne tempo prac, zdaniem eksperta, jest nieosiągalne nie tylko w polskiej, ale i europejskiej skali.ZOBACZ MAPĘ UTRUDNIEŃ
NA DROGACH I ZAPLANUJ TRASĘ PODRÓŻY
Zdaniem Adriana Furgalskiego, podczas Euro 2012 nie grozi raczej komunikacyjny kryzys, bo większość kibiców, którzy przyjadą na mecze, nie wybierze transportu drogowego. I dlatego, jak zaznacza ekspert, pośpieszne oddawanie dróg w stanie przejezdności, a nie pełnej gotowości mija się z celem. Jak podkreśla, powinniśmy odstąpić od EURO-wariactwa i utrzymać istniejące kontrakty po to, by oddać drogi nawet po terminie, ale w pełni gotowe do użytku. Niech to będą autostrady dla polskich kierowców do codziennego użytku, a nie na kilka tygodni imprezy sportowej - podkreśla Adrian Furgalski.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że do 31 maja 2012 roku przejezdne, ale jeszcze nie w pełni gotowe mają być dwa odcinki na autostradzie A2 Stryków - Konotopa, porzucone prze chińskiego wykonawcę. Nowy wykonawca ma przygotować do Euro 2012 po dwa przejezdne pasy w każdym kierunku. Kierowcy będą jeździć nie po asfalcie, ale po podbudowie bitumicznej.

 

 

O drogowym placu budowy czytaj w Money.pl
GDDKiA wyegzekwuje kary od Covec
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że będzie wdalszym ciągu starała się...
Wydamy więcej na drogi. Nie chcą kompromitacji
Wartość produkcji budowlanej z tytułu budownictwa drogowego i mostowego wzrośnie w 2011 r. o 24 proc. i wyniesie 30,9 mld zł.
Falstart e-myta. Pobór opłat nie działa
Firma Kapsch za każdy dzień opóźnienia musi zapłacić milion złotych odszkodowania.
IAR
Tagi: autostrady, budowa, gddkia
Zobacz więcej: autostrady w Polsce
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Autostrady będą na czas. GDDKiA składa obietnicę

wydoopcony leming / 83.10.172.* / 2011-08-19 07:06
Zamiast autostrad będziemy mieli smołówki.Następny cud.

Re: Autostrady będą na czas. GDDKiA składa obietnicę

sceptyk / 2011-08-18 23:13 / Tysiącznik na forum
Wczorak na drodze spełniającej grabarczykowa definicję przejezdności rozwaliłem 2 opony z felgami. Dzięki Bogu nie straciłem zdrowia ani życia. Za wymiane zapłaca POdatnicy, bo wezwałem policję, która spisała stosowny protokół.
Pozdrawiam pana Grabarczyka. Miły zapewne człowiek, skoro ciągle obdarowują go kwiatami.

Re: Autostrady będą na czas. GDDKiA składa obietnicę

prześmiewca / 84.10.193.* / 2011-08-18 19:19
A może Chińczycy mieli już położony asfalt i tylko dla kamuflażu przysypali go piachem, teraz wystarczy zgarnąć piach i gotowe.

Re: Autostrady będą na czas. GDDKiA składa obietnicę

buc_pucybut / 2011-08-18 16:41 / Tysiącznik na forum
czy dziś jest pryma aprilis ?
 
sceptyk / 2011-08-18 23:18 / Tysiącznik na forum
Zgodnie z tajną ustawą z dnia 1 kwietnia 2008 roku, 1 kwietnia obowiązuje przez wszystkie dni roku, w którym (nie)rząd sprawuje Platforma Obywatelska i jej wesołek (ang. gay) Donald Nic nie MOgę Tusk.

Re: Autostrady będą na czas. GDDKiA składa obietnicę

Peyyo / 83.0.244.* / 2011-08-18 16:28
Precież czuć na odległość, że jesteś z Money.pl i próbujesz wzbudzić tu ruch ;)

partactwo to domena platformy, może połóżcie płyty MON-owskie na trawie szaleńcy !

referendaż / 178.182.10.* / 2011-08-18 16:15
w Warszawie b edzie komunikacyjny paraliż , warszawa rozkopana przezx 2 linię metra w budowie. A najgosze to brak przzwoitych toalet. Hanka pewnie myśli, że rozstawi te swoje . Toyki po mieście, ale kompromitacja !
Pełne dziadostwo, i partanina ! w stylu PO i tuska
 
dzikuus55 / 78.2.137.* / 2011-08-18 19:34
Taka biaaałoruśśś zachodnia...

Oferty motoryzacyjne