Money.plMotoryzacjaWiadomościInfrastruktura

Akcyza na paliwa - nie będzie obniżki w czasie wakacji

2012-06-27 13:09

Akcyza na paliwa - nie będzie obniżki w czasie wakacji

Akcyza na paliwa - nie będzie obniżki w czasie wakacji
Fot. Shell

Resort finansów nie planuje w czasie wakacji obniżki wysokości akcyzy na paliwa - mówi wiceminister Jacek Kapica. Przypomniał on, że na ceny benzyny i oleju napędowego w Polsce mają wpływ rynki światowe. - Natomiast to co nam wszystkim ulży to obniżki cen światowych paliw - powiedział.

Minister Jacek Kapica był też pytany przez dziennikarzy, czy podczas najbliższego szczytu Unii Europejskiej Polska będzie przekonywać kraje Wspólnoty do obniżenia cen paliw, by pobudzić gospodarkę. Jacek Kapica powiedział, że trzeba wspierać wzrost gospodarczy i jednocześnie dbać o potrzeby państwa związane z wydatkami publicznymi. One pochodzą z różnego rodzaju danin i podatków, również od paliw silnikowych - wyjaśnia.

Wiceminister dodał, że należy skupić się przede wszystkim na tym, żeby nie było kolejnych podwyżek cen paliw, szczególnie niekorzystnych dla polskiej gospodarki, czyli opartych na emisji CO2. Podkreślił, że o to obecnie zabiega Polska w Unii Europejskiej.

Tymczasem jak poinformowano w komunikacie, PKN Orlen od dziś podnosi hurtowe ceny benzyny o 9, a oleju napędowego o 11 złotych na tysiąc litrów. W sprzedaży detalicznej na stacjach własnych, koncern obniża ceny paliw o 10 groszy na litrze.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny ropy poniżej 80 dolarów za baryłkę
Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są poniżej 80 USD za baryłkę, już 5. sesję, bo rosną zapasy surowca - podają maklerzy.
Czeka nas załamanie rynku. Eksperci ostrzegają
Potrzebne są jak najszybsze działania ze strony rządu dotyczące strategii naszego rynku paliw.
Ropa najtańsza od półtora roku. Dlaczego nie odczujemy tego na stacjach?
Zobacz, co powoduje, że na duże obniżki na stacjach liczyć nie możemy.
IAR
Tagi: pkn orlen, obniżka, wakacje, jacek kapica
Zobacz więcej: ceny paliw
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Akcyza na paliwa - nie będzie obniżki w czasie wakacji

wt / 83.6.224.* / 2012-07-01 16:25
Myslę,że rzadowi wystawimy rachunek w przyszłych wyborach.Skandaliczne jest traktowanie zmotoryzowanych jak dojną krowę.

Re: Akcyza na paliwa - nie będzie obniżki w czasie wakacji

elpik / 89.70.200.* / 2012-06-27 14:55
A skąd brać pieniądze na wszystkich urzędasów, posłów/osłów i innych nierobów ?

Re: Akcyza na paliwa - nie będzie obniżki w czasie wakacji

gdfgdf3 / 85.183.32.* / 2012-06-27 13:59
super, na swiecie totalna obnizka cen ropy, a w polsce jak zwykle do gory :(
 
Nowicjusz12 / 2012-06-27 14:28
No jak to...przecież nie można dopuścić do tego aby akcyzę zmneisjzyć na wakację!!! Przecież to właśnie w tym okresie ludzie najchętniej podróżują!! Pieniądze by uciekły !!

Re: Akcyza na paliwa - nie będzie obniżki w czasie wakacji

dsaaaddd / 199.67.203.* / 2012-06-27 13:56
A po co koncerny maja obniżać? Skoro ludzie i tak już sie przyzwyczajają do takiej ceny?!?! Skoro płacą taki poziom cen i mają na to, tylko głupi rezygnowałby z zysku.


Ja natomiast zastanawiam sie po co wy ludzie tankujecie? Rozumiem takich, ktorzy auta uzywaja w celach zarobkowych ,badz nie ma innego srodka transportu. Skoro jednak mozna wybrac alternatywe w postaci srodkow komunikacji: PKD, PKS, miejskie srodki transportu to czemu nie ?!? Spadek popytu szybko zweryfikuje cenę, tylko My Polacy do takiej "wspólnej" akcji raczej nie jestesmy zdolni. PS. cena za ON moglaby oscylowac w granicach 5 zł

Oferty motoryzacyjne