Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Zmodernizowany GT-R Nismo

2016-05-31 06:26

Zmodernizowany GT-R Nismo

Tak jak w zaprezentowanej po raz pierwszy na tegorocznej wystawie w Nowym Jorku odświeżonej wersji GT-R, tak i w Nismo mamy szereg zmian stylistycznych. Nowy jest na przykład zderzak, wykonany z włókien węglowych. Zmieniona została również atrapa chłodnicy, która bardziej optymalnie będzie teraz doprowadzać powietrze do komory silnika. Ponadto styliści zajęli się przednią maską. Jednak nie chodziło tu wyłącznie o zmiany stylistyczne, ale również o poprawę sztywności przedniej części nadwozia, co za tym idzie lepszą ochronę podczas zderzenia czołowego, a także poprawę właściwości aerodynamicznych.

Zmiany wewnątrz kabiny poszły w tym samym kierunku, co w standardowym Nissanie GT-R. Mamy więc zmienioną deskę rozdzielczą, kierownicę czy podłokietniki. Pojawił się też nowy, 8-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego, dzięki któremu udało się zredukować liczbę przełączników na centralnej konsoli z 27 do zaledwie 11.

Sztywniejsze nieco nadwozie pozwoliło na nowo zestroić również układ zawieszenia Nismo, które ma jeszcze lepiej sprawować się podczas ekstremalnej jazdy.

Bez zmian natomiast pozostała jednostka napędowa hard-core'owego Nissana. Pod maską pracuje 3,8-litrowy silnik z podwójnym doładowaniem o mocy 600 KM, który współpracuje z dwusprzęgłową przekładnią o sześciu przełożeniach.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Zmodernizowany GT-R Nismo

zawiedziony / 91.246.67.* / 2016-05-31 11:01
nawet nie pokazujecie zadnych zdjec, co ja tu robie...

Oferty motoryzacyjne