Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Zmiana w zarządzie Toyoty

2009-06-22 23:13

Zmiana w zarządzie Toyoty

Zmiana w zarządzie Toyoty
Fot. PAP/EPA

Toyota, Największy japoński koncern motoryzacyjny zmienia we wtorek władze. Przez czas kryzysu ma firmę przeprowadzić Akio Toyode, potomek założycieli.

Przedstawiciele motoryzacyjnego rodu już od jakiegoś czasu wyrażali niezadowolenie z zarządu firmy. Agencja Bloomberg cytuje wypowiedzi najstarszego członka rodziny Shoichiro Toyody, który twierdził, że koncern popełnia te same błędy co upadłe amerykańskie spółki General Motors i Chrysler.

Teraz z kryzysową rzeczywistością ma zmierzyć się jego syn. Sytuacja najpotężniejszego producenta samochodów z Japonii jest wyjątkowo trudna. Ubiegłoroczne straty osiągnęły 4,5 mld dolarów. W swojej ponad 80-letniej historii Toyota nigdy nie ponosiła strat.

Zdaniem Shoichiro Toyody obecni menadżerowie zbyt mocno uzależnili firmę od produkcji dużych, paliwożernych i drogich samochodów.

- Zapomnieliśmy, że klienci chcą teraz oszczędzać. Popełniamy te same błędy, które doprowadziły do upadku koncern General Motors - Bloomberg przytacza wypowiedź o starszego Toyody, który już w lutym przestrzegał zarząd japońskiej firmy.

ZOBACZ TAKŻE:

 

Tagi: usa, kryzys, motoryzacja, japonia, toyota, general motors, chrysler
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne