Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Zbliża się nowe Porsche Panamera

2016-06-09 15:16

Zbliża się nowe Porsche Panamera

Porsche właśnie zaprezentowało pierwszy teaser drugiej generacji Panamery, prezentujący tylną część nadwozia. Widzimy tu tylne światła połączone wąskim paskiem świetlnym, naturalnie wykonane w technologii LED. Możemy też zobaczyć zarys błotników oraz tylnych słupków i... to tyle. Jak zwykle w tego typu przypadkach nie pokazano zbyt wiele, bo i nie o to też chodzi, a jedynie o podgrzanie atmosfery, ale można znaleźć pewne analogie do koncepcyjnego Sport Turismo, zaprezentowanego światu w 2012 r.

Nowa Panamera powstała na nowej platformie MSB, dzięki której w zależności od wersji silnikowej oraz wyposażeniowej, może być lżejsza od poprzednika nawet do 200 kg. Jak na razie jednak producent nie zdradził żadnych detali technicznych na temat tej nowości. Obecny model oferowany jest w kilku wersjach silnikowych o mocy od 310 do 570 KM, w tym można znaleźć odmianę hybrydową o łącznej mocy układu wynoszącej 416 KM. Możemy się więc spodziewać, iż również nowa generacja będzie dostępna w kilku wariantach mocy. Liczymy, iż obok jednostek V6 nie zabraknie silników V8, i że Porsche nie przesadzi z popularnym obecnie downsizingiem. Oczywiście należy się spodziewać również wersji hybrydowej Panamery.

Oficjalna premiera nowej generacji Porsche Panamera będzie miała miejsce 28 czerwca br. W sprzedaży limuzyna niemieckiej marki pojawi się jednak najwcześniej jesienią.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne