Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Zamkną most na drodze krajowej. Możliwe utrudnienia w komunikacji

2013-05-24 14:12

Zamkną most na drodze krajowej. Możliwe utrudnienia w komunikacji

Zamkną most na drodze krajowej. Możliwe utrudnienia w komunikacji
Fot. Travis S./CC/Flickr

W weekend kierowcy, którzy będą jechać przez Sanok (Podkarpackie) drogą krajową nr 28 muszą przygotować się na utrudnienia. Zamknięty zostanie w tym mieście most przez rzekę San; przeprawa będzie remontowana.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus, most zostanie całkowicie wyłączony z ruchu jutro od północy do godz. 14 oraz w niedzielę w tych samych godzinach.

Kierowcy będą zmuszeni korzystać z przygotowanych objazdów. Osoby jadące od strony Sanoka kierowane będą na drogę krajową nr 84 przez Zagórz, Lesko, Ustrzyki Dolne do Krościenka, a następnie na drogę wojewódzką 890 do Kuźminy.

Natomiast kierowcy jadący od strony Przemyśla będą w miejscowości Kuźmina kierowani na drogę wojewódzką 890 przez Wojtkową do Krościenka, a następnie na drogę krajową nr 84 przez Ustrzyki Dolne, Lesko, Zagórz do Sanoka.

Rarus zaznaczyła, że objazdy dotyczą pojazdów o masie całkowitej do 15 ton. - Związane jest to z dopuszczalną nośnością jednego z obiektów na trasie sugerowanego objazdu. Kierowcy cięższych samochodów muszą zaplanować podróż inną trasą lub czekać na otwarcie mostu. Wykonawca remontu mostu, firma Skanska, zapewniła nas, że jeśli tylko warunki będą na to pozwalały, pojazdy oczekujące mogą być co jakiś czas przepuszczane przez most - dodała.

Most w Sanoku będzie zamknięty z powodu remontu. W weekend rozpocznie się montaż prefabrykowanych elementów systemu nośnego przeprawy. Droga krajowa nr 28 biegnie z miejscowości Zator (woj. małopolskie) do przejścia granicznego z Ukraina w Medyce (woj. podkarpackie).

Czytaj więcej w Money.pl
Dlaczego warto jeździć na oponach letnich?
Wymieniasz zimówki na opony letnie? A może jeździsz na oponach całorocznych? Poznaj zalety i wady...
Austostrada A1. Jest program naprawczy
Minister Sławomir Nowak zapowiedział, że w połowie przyszłego roku most na A1 powinien być oddany do użytku.
Droga zablokowana po wypadku. Gdzie?
Na prostym odcinku drogi ciężarówka zderzyła się z motocyklem. Jedna osoba nie żyje.
Tagi: skanska, droga, roboty drogowe
Zobacz więcej: transport drogowy
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl