Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Wodoodporny MINI Cooper S rusza na plażę

2009-04-22 16:36

Wodoodporny MINI Cooper S rusza na plażę

Wodoodporny MINI Cooper S rusza na plażę
Fot. BMW

Koncepcyjne MINI z naczepą Airstream zachwyci wszystkich miłośników sportów wodnych.

Mediolańska wystawa INTERNI Design Energies stała się okazją do przedstawienia nowego konceptu spod znaku MINI. Samochód dedykowano surferom, nurkom i wszystkim miłośnikom ekstremalnych sportów wodnych.Koncept ,,Cooper S Clubman Airstream" powstał przy współpracy MINI z duńską firmą zajmującą się projektowaniem mebli Republic of Fritz Hansen - czytamy w komunikacie MINI. Wynikiem kooperacji jest unikalny zestaw składający się 6,80-metrowej przyczepy Airstream oraz zmodyfikowany MINI Cooper S Clubman, dostosowany do przewożenia deski surfingowej czy sprzętu do nurkowania.

Małe MINI pozbawiono tylnej kanapy. Pusta przestrzeń została zaopatrzona w szereg uchwytów, schowków i mocowań, które pozwalają na bezpieczne przewożenie sprzętu do nurkowania. Na dachu samochodu znalazły się relingi na deskę surfingową. Czarną sylwetkę maszyny zdobią kontrastowe elementy zieleni. Najciekawszym elementem zestawu jest jednak duża naczepa, której otwierana ściana tworzy doskonałe miejsce do wylegiwania się w słońcu. Elementy przyczepy oraz wnętrza samochodu są oczywiście wodoodporne - zapewnia producent.

Galeria: Wodoodporny MINI Cooper S rusza na plażę

zobacz całą galerięCo skłoniło MINI do wydania tak ekstremalnej wersji małego Coopera? ,,Wodny świat, tęsknota do wolności i całkowitej harmonii z otoczeniem stały się inspiracją dla projektu Airstream" - informuje MINI. Jedyną wadą ,,wodnego autka" jest jego dostępność. Powstanie, niestety, tylko jeden egzemplarz wodoodpornego Coopera.

(DM)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne