Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Warunki na drogach: W dolnośląskim paraliż na drogach

2012-02-15 15:33

Warunki na drogach: W dolnośląskim paraliż na drogach

Warunki na drogach: W dolnośląskim paraliż na drogach
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Po intensywnych opadach śniegu na dolnośląskich drogach panują trudne warunki. Droga krajowa nr 8 jest już przejezdna w górach i powiecie ząbkowickim. Przejezdna jest też droga krajowa nr 3 pod Jelenią Górą.

O trudnej sytuacji na drogach woj. dolnośląskiego poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski. Dodał, że obecnie droga krajowa nr 8 w górach, gdzie tiry miały problemy z podjechaniem pod wzniesienie, i w powiecie ząbkowickim, gdzie potworzyły się zaspy - jest już przejezdna.

Przejezdna jest też droga krajowa nr 3 pod Jelenią Górą, gdzie podjeżdżające tiry stawały w poprzek i blokowały trasę.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i założenie łańcuchów na koła. Zwłaszcza samochody ciężarowe powinny omijać górskie rejony województwa, bowiem podjazd pod górę w tych warunkach często jest niemożliwy.

Nieprzejezdne pozostają niektóre drogi lokalne, na których zalegają zaspy śniegu. W regionie od rana doszło do kilkunastu wypadków i kolizji.

Według prognoz na Dolnym Śląsku śnieg będzie padał do czwartku. W części nizinnej Dolnego Śląska spadnie od 10 do 15 cm śniegu, miejscami około 20 cm, a na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach od 20 do 30 cm, miejscami około 40 cm - Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) we Wrocławiu.

Centrum ostrzega również przed silnym wiatrem powodującym zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr będzie wiał ze średnią prędkością od 30 do 45 km/h, w porywach osiągając od 60 do 80 km/h.

Czytaj więcej o prognozach pogody
Uwaga, w nocy śnieżyce
Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przez intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem. Opady przyniesie ciepły front atmosferyczny, który od zachodu nasunie się nad nasz kraj.
Tagi: drogi, zima, pogoda, śnieg
Zobacz więcej: Atak zimy
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne