Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Volvo będzie sprzedawało samochody przez internet

2014-12-15 12:23

Volvo będzie sprzedawało samochody przez internet

Volvo będzie sprzedawało samochody przez internet
Fot. MotoTarget

Firma Volvo wkrótce rozpocznie sprzedaż samochodów przez internet. Początkowo on-line na stronie szwedzkiego koncernu samochodowego, który obecnie należy do chińskiej korporacji Geely, będzie można kupić najdroższe modele.

Jak poinformował dyrektor Volvo ds. sprzedaży Alain Visser, zgodnie z najnowszą strategią marketingową, gigant skupi się nie tylko na sprzedaży on-line, ale także na reklamie w sieci.

Nie oznacza to jednak, że koncern Volvo zaprzestanie sprzedaży tradycyjnej aut- w salonach. Na całym świecie jest około dwóch tysięcy salonów tej firmy, z czego połowa w Europie.

Sytuacja koncernu wyraźnie się ostatnio poprawiła. Rzadko kiedy zdarza się, aby producent nie był w stanie nadążać z produkcją swojego nowego modelu. Wydaje się, że niezwykle długie oczekiwanie i zwlekanie z premierą nowego XC90 wyszło Volvo na dobre. Auto okazało się wielkim sukcesem.

Rocznie z taśmy zjeżdża około 300 tysięcy aut, a mowa tu o takich modelach, jak S60, S80, V70 oraz XC70, nie licząc oczywiście XC90.

Czytaj więcej w Money.pl
E-sklepy muszą budować by przetrwać
Inwestycje w nieruchomości mają kluczowe znaczenie dla firm planujących strategie sprzedaży.
(IAR), (red. AND)
Tagi: internet, sprzedaż, volvo
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl