Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Volkswagen Tiguan - wzmocnione silniki i nowe dodatki

2015-05-29 10:00

Volkswagen Tiguan - wzmocnione silniki i nowe dodatki

Volkswagen Tiguan - wzmocnione silniki i nowe dodatki
Fot. Materiały prasowe Volkswagen
Volkswagen, również ze względu na dość obszerną ofertę, jest mistrzem w dość częstym aktualizowaniu swoich modeli. W sumie nie ma miesiąca, w którym z obozu tej marki nie napływałyby informacje o nowościach. Tym razem chodzi o model Tiguan, który doczekał się między innymi nowych, a konkretniej wzmocnionych silników.

Być może producent nieco na wyrost informuje, że pojawią się nowe jednostki napędowe, gdyż tak naprawdę chodzi o zastrzyk mocy w przypadku dwóch jednostek wysokoprężnych. Chodzi o jednostkę 2.0 TDI, która teraz generuje 150 KM zamiast wcześniejszych 140 i zużywa około 5 l/100km. Mocniejsza odmiana tej jednostki oferuje teraz 184 KM zamiast 177 i zdaniem producenta zadowoli się średnio 5,7 l/100km.

Producent informuje również, że zmodernizowano wiele urządzeń multimedialnych głównie dzięki ich modułowej konstrukcji. Wszystkie stosowane dotychczas systemy radiowe zostały teraz zastąpione przez nowe - Composition Colour i Composition Media (m.in. z kolorowym ekranem dotykowym, ośmioma głośnikami i możliwością podłączenia - na różne sposoby - urządzeń zewnętrznych). Od teraz, dla Tiguana jest też dostępny system radiowo-nawigacyjny Discover Media, wyposażony seryjnie w funkcję Guide&Inform, czyli w internetowy pakiet usług przygotowany przez Volkswagena.

To jednak nie wszystko, o czym czytamy w informacji prasowej:

"Composition Media i Discover Media mogą być ponadto wyposażone (opcjonalnie) w funkcję App Connect, dostępną już niebawem na rynku polskim. Pozwala ona na zintegrowanie smartfona ze sprzętem samochodowym i korzystanie z licznych aplikacji pochodzących ze sklepu Google i Apple Store. Ponadto system można opcjonalnie rozszerzyć o funkcję Media Control. Za jej pomocą, przy użyciu odpowiednich aplikacji, można zdalnie sterować różnymi funkcjami używając tabletu. Dzięki temu osoby znajdujące się na tylnej kanapie mogą np. pobierać dane z nawigacji, czy zmienić stację radiową, nie przeszkadzając przy tym kierowcy."


Sprawdź cenę wybranego modelu Volkswagena i wybierz najlepszą ofertę!

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne