Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Tragiczny dzień na polskich drogach

2010-10-12 11:24

Tragiczny dzień na polskich drogach

Tragiczny dzień na polskich drogach
Fot. PAP/Piotr Polak

W Dniu Rozsądnej Prędkości w wypadku na drodze wojewódzkiej koło Nowego Miasta nad Pilicą w mazowieckiem zginęło 18 osób, w tym cztery kobiety. Wszyscy jechali volkswagenem transporterem, którego kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Do tragedii doszło po 6.00 rano.

Prawdopodobnie przyczyną wypadku były złe warunki atmosferyczne- między innymi gęsta mgła - i nadmierna prędkość. Volkswagen nie był przystosowany do przewozu tylu osób. Było w nim tylko sześć miejsc siedzących, większość pasażerów stała z tyłu samochodu. Nie byli przypięci pasami i to prawdopodobnie przyczniło się do tego, że na skutek zderzenia wszyscy zginęli.

Na miejscu zginęło 16 osób. Dwie kolejne ofiary trafiły do szpitali w Radomiu i Nowym Mieście z cięzkimi obrażeniami. Mimo reanimacji, nie udało się ich uratować. Lekko ranny kierowca ciężarowego volvo jest w szpitalu w Grójcu.

Tożsamość ofiar jest sukcesywnie ustalana przez prokuratów, są to mieszkańcy województwa mazowieckiego i łódzkiego, pracownicy sezonowi, którzy jechali do zbioru jabłek.

Na miejscu katastrofy są policyjni psychologowie, prokurator i policyjni biegli, którzy ustalają przebieg katastrofy. Przyjechał też szef MSWiA Jerzy Miller i wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Wojewoda zapewnił, że rodzinom ofiar zostanie udzielona potrzebna pomoc, przede wszystkim psychologiczna. Formy pomocy będą zależały od potrzeb danej rodziny.

Wojewoda mazowiecki w związku z tragicznym wypadkiem w Nowym Mieście ogłosił od wtorku od 12.00 do 24.00 w czwartek 14 października żałobę na terenie województwa mazowieckiego. Odwołane zostają wszelkie imprezy masowe (koncerty, imprezy sportowe). Flagi państwowe będą opuszczone do połowy masztu na urzędach i innych instytucjach publicznych. Żałoba wprowadzona zostanie także w województwie łódzkim.

IAR
Tagi: motoryzacja, drogi, bezpieczeństwo, tragedia, moto, polskaauto
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne