Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Toyota wycofa 300 tys. samochodów

2010-02-07 17:10

Toyota wycofa 300 tys. samochodów

Toyota wycofa 300 tys. samochodów
Fot. Mike Babcock/CC/Flickr

Toyota wycofa do kontroli 300 tysięcy samochodów hybrydowych Prius po stwierdzeniu wady w systemie hamulcowym - informuje na swojej stronie dziennik Yomiuri Shimbun.

Usterka w oprogramowaniu sterującym hamulcami dotyczy najnowszego modelu Priusa. Większość tych samochodów trafiła na rynek japoński i amerykański.

Problemy z elektryczno-spalinowym samochodem to kolejny cios w wiarygodność Toyoty. Wcześniej największy koncern samochodowy świata poinformował o usterkach - również związanych z hamulcami - w sumie w 9 milionach aut, które muszą zostać naprawione na koszt japońskiej firmy.

Na polskim rynku problem dotyczy około 80 tysięcy pojazdów, między innymi niektórych roczników modeli AYGO, Yaris, Corolla i Avensis.

Przedwczoraj Toyota oficjalnie poinformowała o możliwych kłopotach z jej samochodami, sprzedanymi na polskim rynku. Producent zadeklarował, że właściciele wadliwych aut zostaną powiadomieni w najbliższych dniach listownie lub osobiście - podczas ich wizyt w punktach serwisowych - o problemie i zaproszeni do zgłoszenia się na bezpłatną naprawę wadliwego elementu.

Dodatkowe informacje dla użytkowników można uzyskać u producenta, pod numerem tel. (22) 449-05-00, od poniedziałku do piątku w godz. 8-17.

IAR
Tagi: toyota, usterka, hamulce, wada
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne