Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Toyota sprawdza liczbę aut z wadliwymi pedałami gazu

2010-02-02 15:50

Toyota sprawdza liczbę aut z wadliwymi pedałami gazu

Toyota sprawdza liczbę aut z wadliwymi pedałami gazu
Fot. PAP/EPA
Toyota Motor Poland otrzymała z europejskiej centrali w Brukseli numery identyfikacyjne ok. 1,8 mln samochodów, w których mogą się znajdować wadliwe pedały gazu - twierdzi Jarosław Bąk z Toyoty. Nie wiadomo, ile z nich jest w Polsce, ale polski oddział koncernu to sprawdza i w ciągu najbliższych dni ma podać ich liczbę.

Firma nie potrafi na razie oszacować, ile może być w naszym kraju wadliwych samochodów. - Możliwie, że na liście jest jeden samochód, a może ich być więcej - twierdzi Bąk..


W piątek Toyota Motor Europe ogłosiła, że rozpoczyna we wszystkich krajach europejskich serwisową akcję przywoławczą, dotyczącą poprawy pedału gazu. W samochodach, które posiadają taką usterkę, pedał gazu pozostanie częściowo wciśnięty i będzie zbyt wolno wracał do pozycji spoczynkowej. Może on występować w miarę zużywania się mechanizmów pedału gazu.

Stopniowe zużycie w połączeniu z pewnymi warunkami pracy i otoczenia, może powodować zwiększone tarcie w mechanizmie i prowadzić do konieczności użycia większej siły przy naciskaniu, wolniejszego powrotu, a w najgorszym przypadku do pozostania pedału w pozycji częściowo wciśniętej. - tłumaczy polski oddział Toyoty.

Koncern poinformował, że znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu, dopracowuje szczegóły i gdy procedura zostanie zakończona, powiadomi o tym swoich klientów. - Najprawdopodobniej będzie to delikatna zmiana. Będzie dołożona specjalna część, która ograniczy tarcie występujące przy uszkodzonych pedałach gazu - wyjaśnił Bąk.

Dodał, że w najbliższym czasie polscy klienci zostaną poinformowani, gdzie mają się zgłaszać w celu usprawnienia pedału gazu.

Marki i roczniki z mozliwą usterką
Toyota Motor Corp. - największa firma motoryzacyjna na świecie - poinformowała, że naprawa wadliwego pedału gazu może dotyczyć w Europie do 1,8 miliona pojazdów, w tym najpopularniejszego modelu, czyli toyoty yaris (wyprodukowanej listopad 2005 - wrzesień 2009), a także corolli (październik 2006 - grudzień 2009), RAV4 (listopad 2005 - listopad 2009), aygo (luty 2005 - sierpień 2009), iQ (listopad 2008 - listopada 2009), auris (październik 2006 - 5 styczeń 2010), verso (luty 2009 - 5 styczeń 2010) i avensis (listopad 2008 - grudzień 2009).

Tagi: Polska, toyota, wymiana, auto, numery, moto, tablic, wada, pedał, gazu
Zobacz więcej: Problemy Toyoty
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Toyota sprawdza liczbę aut z wadliwymi pedałami gazu

Marian ambrozy / 83.5.185.* / 2010-04-06 17:31
Toyota to nie tylko słynny pedał-zabójca, ale także ciekawe rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa:
http://www.motofreak.eu/2010/04/popatrz-w-lewo-popatrz-w-prawo.html

Oferty motoryzacyjne