Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Szef Toyoty przeprosił Chińczyków

2010-03-01 19:46

Szef Toyoty przeprosił Chińczyków

Szef Toyoty przeprosił Chińczyków
Fot. stan/CC/Flickr
Prezes koncernu samochodowego Toyota, Akio Toyoda, przeprosił w Pekinie chińskich klientów za problemy z jakością produkowanych przez swój koncern samochodów.

- Incydent spowodował obawy chińskich użytkowników. Niniejszym pragnę wyrazić moje najszczersze przeprosiny za te obawy - powiedział Toyoda na konferencji prasowej. W czasie trwającego godzinę spotkania z dziennikarzami szef Toyoty przepraszał aż cztery razy.

W ubiegłym tygodniu Toyoda składał bezprecedensowe wyjaśnienia na ten sam temat w amerykańskim Kongresie.

W ubiegłym roku w Chinach sprzedano 13,6 mln samochodów, co spowodowało, że stały się one największym rynkiem samochodowym na świecie, wyprzedzając rynek amerykański.
W ostatnim okresie Toyota zmuszona została do odwołania do naprawy 8,5 mln swoich samochodów na całym świecie, najwięcej w USA, z powodu zacinających się pedałów przyspieszenia, przesuwających się dywaników podłogowych i niesprawnych hamulców.

Amerykanie coraz bardziej sceptycznie odnoszą się do reputacji Toyoty jako producenta niezawodnych samochodów najwyższej jakości.

W Chinach Toyota odwołała do naprawy 75 522 samochodów typu RAV4 z powodu wadliwego pedału gazu. Toyota nie rezygnuje jednak z planów ekspansji na chińskim rynku. W tym roku chce tam sprzedać 800 tys. samochodów.

Tagi: prezes, samochód, toyota, przeprosiny, auto, moto, wada
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Szef Toyoty dalej przeprasza

anty_ / 217.172.233.* / 2010-03-02 05:47
Globalizm i kapitalizm. JAPONSKA JAKOSC to na dzien dzisiejszy mit.

Oferty motoryzacyjne