Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Suzuki Swift S-Concept na Geneva Motor Show 2011

2011-03-03 13:00

Suzuki Swift S-Concept na Geneva Motor Show 2011

Suzuki Swift S-Concept na Geneva Motor Show 2011
81. salon motoryzacyjny w Genewie, Suzuki postanowiło wybrać na miejsce światowej premiery modelu Swift S-Concept - prototypu zapowiadającego najmocniejszą wersję japońskiego malucha.


Na tle standardowego Swifta, nowa odmiana wyróżnia się z zewnątrz przeprojektowanymi zderzakami, zmienionymi progami, listwami ozdobnymi umieszczonymi w przednich nadkolach, spojlerem dachowym, nowymi światłami, a także 18-calowymi felgami z ogumieniem 225/45 R18. Warto zaznaczyć, że nadwozie jest nieco niższe i szersze od tego w zwykłym modelu.

Pod agresywniej zaprojektowaną karoserią, Swift S-Concept skrywa zmodernizowane wnętrze. Kabina pasażerska zyskała na atrakcyjności dzięki zastosowaniu kubełkowych foteli lepiej przystosowanych do pokonywania ostrych łuków, zmienionej kierownicy oraz licznych elementów ozdobnych wykonanych z włókna węglowego.

Nie wiemy niestety, co kryje się pod maską prototypu S-Concept, nie wiemy też, kiedy auto doczeka się swojego produkcyjnego odpowiednika. Po wejściu na rynek (najprawdopodobniej w przyszłym roku), najmocniejszej odmianie Swifta przyjdzie zmierzyć się z takimi hot-hatchami jak Volkswagen Polo GTI czy Ford Fiesta ST.

Tagi: volkswagen, ford, suzuki, ford fiesta, volkswagen polo, suzuki swift, honda element, renault r18
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne