Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce. Oto najnowsze wyniki

2014-10-07 06:00

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce. Oto najnowsze wyniki

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce. Oto najnowsze wyniki
Fot. Gudellaphoto - Fotolia.com
W 2014 roku może zostać zarejestrowanych 315 tysięcy pojazdów - prognozuje Instytut Samar. Jak ocenia, dobre wyniki września pozwalają zachować na najbliższe miesiące nieco optymizmu.

- Wyniki rejestracji w ciągu ostatnich miesięcy mogą stanowić zapowiedź dobrej sprzedaży w czwartym kwartale, szczególnie, że jesień to tradycyjnie okres wzmożonych zakupów wśród klientów instytucjonalnych, którzy obecnie dominują na polskim rynku sprzedaży nowych samochodów - napisano.

- Według prognoz Instytutu Samar, do końca br. tempo wzrostu zapewne nieco osłabnie, jednak wynik końcowy powinien być zbliżony do około 315 tys. zarejestrowanych aut. W grupie tej znajdują się również samochody wysłane po rejestracji za granicę - dodano.

We wrześniu zarejestrowano w Polsce 27 614 nowych aut osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, o 10,6 procent więcej niż przed rokiem i o 18,3 procent więcej niż przed miesiącem.

W ciągu trzeciego kwartału tego roku krajowe wydziały komunikacji zarejestrowały 243 503 samochody osobowe, o 15,07 procent więcej w porównaniu z sytuacją na koniec września 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl