Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Skoda Superb w wersji Sportline - znamy ceny

2016-07-06 10:29

Skoda Superb w wersji Sportline - znamy ceny

Flagowa limuzyna czeskiej marki będzie się wyróżniać licznymi sportowymi elementami wykończeniowymi. Znajdziemy tu m.in. przeprojektowane zderzaki, polakierowany na czarno przedni grill, listwę w dolnej części przedniego zderzaka oraz relingi dachowe w wersji Combi. Niezły efekt wizualny zapewniają ponadto czarne wypełnienie reflektorów oraz antracytowe dziewiętnastocalowe obręcze felg o wzorze Vega. Superb Sportline oferowany będzie w jednym z ośmiu kolorów nadwozia, w tym nowym kolorem w gamie modelu, metalizowanym "Dragon Skin".

W kabinie pojawiły się pokryte alcantarą fotele o odpowiednim wyprofilowaniu i perforowana trójramienna kierownica oraz dźwignia zmiany biegów pokryta skórzanym mieszkiem.

Superb Sportline oferowany będzie na polskim rynku w połączeniu z wszystkimi silnikami dostępnymi dla modelu Superb poza podstawowymi wariantami napędu benzynowego i wysokoprężnego. Na wyposażeniu wszystkich wersji znajdzie się elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS+, sportowe zawieszenie i dwustopniowa elektroniczna stabilizacja toru jazdy ESC. Funkcja wyboru profilu jazdy Driving Mode Selection może być uzupełniona także o regulację adaptacyjnego zawieszenia Dynamic Chassis Control. W wersji Sportline pojawia się po raz pierwszy w modelu Superb funkcja HMI Sport, umożliwiająca podgląd temperatury oleju i płynu chłodzącego oraz wskaźnik siły odśrodkowej.

Podstawowy wariant modelu z silnikiem 1.4 TSI o mocy 150 KM kosztuje 120.170 zł. Dopłata do dwusprzęgłowej przekładni DSG wynosi 9 tys. zł. Najmocniejsza odmiana benzynowa (2.0 TSI 280 KM 4x4) to wydatek minimum 160.170 zł. Z kolei gamę jednostek wysokoprężnych rozpoczyna silnik 2.0 TDI o mocy 150 KM, który kosztuje 132.670 zł, zaś topowy diesel (2.0 TDI 190 KM 4x4) został wyceniony na 153.670 zł.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne