Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Silny zespół: Skoda partnerem legendarnego wyścigu kolarskiego La Vuelta

2014-08-25 10:53

Silny zespół: Skoda partnerem legendarnego wyścigu kolarskiego La Vuelta

Silny zespół: Skoda partnerem legendarnego wyścigu kolarskiego La Vuelta
Parę tygodni po udanej obecności na Tour de France, czeska marka po raz kolejny wspiera czołowe wydarzenie kolarskiego świata.


To już czwarty raz, kiedy ŠKODA dostarcza samochody formujące zaplecze techniczne trzeciego z wielkich tourów kolarskich, Vuelta a Espaa. Na tegoroczną edycję czeska marka dostarczy sześćdziesiąt egzemplarzy różnych modeli ŠKODY, przed którymi stoi wyzwanie ekstremalnych warunków kolarskiego wyścigu przez szereg dni, 24 godziny na dobę. ŠKODA zaangażowana jest także w szeroki wachlarz działań komunikacyjnych, wśród których najważniejsze są aktywności na kanałach społecznościowych oraz w serwisie internetowym www.welovecycling.com.

Po Tour de France i Giro dItalia, La Vuelta to trzeci z Wielkich Tourów, tworzących wąskie grono najbardziej prestiżowych zawodów kolarskich na świecie. 69. edycja hiszpańskiego wyścigu rozpoczęła się 23 sierpnia drużynowymi próbami czasowymi w andaluzyjskim mieście Jerez de la Frontera.

Trwająca trzy tygodnie rywalizacja zakończy się 14 września indywidualną czasówką prowadzącą do znanego ośrodka religijnego Santiago de Compostela.

Nasze kompleksowe i skuteczne zaangażowanie w kolarstwo wzmacnia wizerunek i rozpoznawalność marki ŠKODA na świecie - mówi Werner Eichhorn, Członek Zarządu ŠKODY odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Już przez szereg lat wspieramy Tour de France i Vuelta a Espaa - dwa legendarne, znane na całym świecie wydarzenia sportowe. Pomaga nam to w osiąganiu wysokiego poziomu rozpoznawalności na arenie międzynarodowej. Dla firmy, która zaczynała od produkcji rowerów, kolarstwo to sport szczególnie bliski sercu - oznajmia Eichhorn.

Na początku marca 2014 roku ŠKODA przedłużyła umowę sponsorską z organizatorami wyścigów Vuelta a Espaa i Tour de France na kolejne pięć edycji, do roku 2018 włącznie. Porozumienie obejmuje również inne wydarzenia kolarskie o międzynarodowej randze.

Po raz kolejny ŠKODA zapewniła silną flotę na to wielkie logistyczne przedsięwzięcie, jakim jest hiszpański wyścig. Przez kolejne trzy tygodnie sześćdziesiąt samochodów - w przeważającej mierze modeli Octavia Combi i Superb - będzie używanych przez całą dobę, jako pojazdy obsługi technicznej i kolumny wyścigu.

Od rozpoczęcia wsparcia w 2011 roku, organizatorzy i uczestnicy mogli liczyć na stuprocentowo niezawodną flotę ŠKODY. Podczas tego wymagającego dla pojazdów hiszpańskiego wyścigu samochody pokonują około pół miliona kilometrów, co daje cztery miliony kilometrów absolutnie bezproblemowej jazdy podczas dotychczas wspieranych przez markę edycji.

Hiszpański tour, będąc jednym z trzech największych wydarzeń kolarskich świata, jest obserwowany na trasie przez miliony rozentuzjazmowanych kibiców, kolejnych ściągając przed telewizory. Tegoroczna edycja Vuelta a Espaa będzie transmitowana do 190 krajów świata - szacuje się, że zobaczy ją za pośrednictwem telewizji 2,2 miliony widzów. 69. Vuelta a Espaa zapowiadana jest na wyjątkowo widowiskową - w szczególności spektakularne etapy górskie są jednymi z najlepszych na światowej arenie kolarskiej. 3 181-kilometrowa trasa będzie liczyła aż trzynaście etapów górskich, po raz kolejny stanowiąc próbę wytrwałości dla kolarzy i samochodów ŠKODA.

Obok hokeja, kolarstwo jest najważniejszym filarem strategii sponsorskiej ŠKODY. Czeski producent obejmuje patronatem nie tylko profesjonalne toury, ale także wyścigi amatorskie. Z bardzo licznego grona imprez kolarskich wspieranych przez ŠKODĘ wyróżnić można ważne międzynarodowe wydarzenie w kolarstwie górskim Kolo pro život (Okrążenie dla życia).

W Niemczech marka może pochwalić się bardzo silną pozycją, będąc sponsorem tytularnym welodromu w Kolonii, zawodów kolarskich ŠKODA we Frankfurcie i wyścigu ŠKODA w Dreznie. Marka jest także partnerem wydarzeń Garmin Velothon Berlin, Vattenfall Cyclassics w Hamburgu i Sparkassen Münsterland Giro. ŠKODA jest aktywna na tym polu także w Wielkiej Brytanii, gdzie jest partnerem Ride London.

Marka ŠKODA angażuje się w rowerową aktywność także w Polsce, wspierając wiele znaczących imprez rowerowych. Już 7 września w Gdyni będzie obecna na ŠKODA Cyklo Gdynia, a tydzień później w Poznaniu na Bike Challenge. Marka zapewnia flotę samochodów dla organizatorów obu imprez. ŠKODA Napędza Rowery na http://skoda-rowery.pl.

Tagi: sport, porozumienie, skoda superb, skoda, polsce, inne, skoda octavia
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne