Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Renault Duster - 380 KM w starciu z Rajdem Dakar

2014-12-27 11:00

Renault Duster - 380 KM w starciu z Rajdem Dakar

Renault Duster - 380 KM w starciu z Rajdem Dakar

Rajd Dakar już praktycznie za chwilę, więc producenci nie mają już czasu na testy. Pozostał zapał, ambicja i motywacja, a tej nie brakuje zespołowi Renault Duster Team, który chce dojechać do mety w pierwszej dziesiątce.


W kolejnej edycji Rajdu Dakar wystartuje kilka nowych ekip, a w związku z tym rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Już 4 stycznia na bardzo wymagających odcinkach pojawią się miedzy innymi dwa modele Renault Duster po mocnych modyfikacjach. Zespół Renault Duster Team ma jeden cel - dojechać do mety na jak najwyższej pozycji, docelowo w pierwszej dziesiątce.

W pierwszym starcie w 2013 roku zespół zameldował się na 29 pozycji, zaś w ostatniej edycji na 14 miejscu w generalce oraz 4 w klasie. W tym roku zespół pozyskał pełne wsparcie od oddziału Renault Sport Technologies, a co za tym idzie nowinki techniczne. Oba Dustery zostaną wyposażone w silniki V8 o mocy około 380 KM. Czy to pomoże? Miejmy nadzieję, gdyż mocne zespoły zawsze podkręcają rywalizację i ogólne emocje.

Tagi: sport, wsparcie, renault, dakar, modele, silniki, dacia duster
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne