Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Renault Clio po drobnych zmianach

2016-06-13 11:54

Renault Clio po drobnych zmianach

Debiutując cztery lata temu na rynku, najnowsza odmiana Clio była jednocześnie pierwszym modelem, w którym wprowadzono nowy język stylistyczny francuskiej marki. Dziś większość modeli Renault ma już podobny styl, ale na większe zmiany jeszcze nie nadszedł czas. W odświeżonym modelu zmieniono nieznacznie przedni grill, którego dolna część została odrobinę poszerzona, a także przednie w pełni LED-owe reflektory ze światłami do jazdy dziennej w kształcie literki "C". W niektórych wersjach oferowane będą również światła LED Pure Vision. W ofercie pojawią się również cztery nowe kolory nadwozia (Intense Red, Titanium Grey, Pearlescent White and Iron Blue) oraz nowe kształty felg aluminiowych. Zmiany w kabinie to jedynie nowe, lepszej jakości materiały wykończeniowe.

Gama silnikowa zostanie poszerzona o dwie nowe wersje. Przede wszystkim do oferty dołączy 1,5-litrowy silnik dCi o mocy 110 KM, współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną. Nową kombinacją będzie ponadto silnik benzynowy TCe 120 z nową przekładnią manualną o sześciu przełożeniach. Łącznie w cennikach odświeżonego Clio znajdziemy teraz 11 wariantów silnikowo-przekładniowych.

Aż trzy różne systemy multimedialne będzie miał teraz do wyboru nabywca małego Renault. Do już dostępnych systemów Media Nav Evolution i Renault R-Link Evolution dołączy bowiem system R&Go, który będzie oferowany we wszystkich poziomach wyposażenia. Nowe Clio jest pierwszym modelem Renault z segmentu B, w którym pojawił się układ audio marki Bose.

Obok istniejących już w ofercie czujników parkowania tyłem, pojawią się teraz, w zależności od wersji wyposażeniowej, czujniki parkowania przodem oraz kamera cofania. W topowych wersjach będzie dostępny ponadto system Easy Park Assist, wspomagający kierowcę podczas manewrów parkowania.

Zamówienie na odświeżonego Clio będą przyjmowane w salonach Renault już latem, jednak na pierwsze egzemplarze przyjdzie nam poczekać do początków jesieni.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne