Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Rekordowa sprzedaż aut Volkswagena

2014-05-16 00:52

Rekordowa sprzedaż aut Volkswagena

Rekordowa sprzedaż aut Volkswagena
Fot. VW

 

W ciągu 4 miesięcy tego roku VW sprzedał na świecie prawie 2 miliony samochodów osobowych. To o blisko 5% więcej niż rok temu w tym samym okresie.

 

Motorem napędowym tego wyniku i rekordzistą wzrostu są rynki Azjatyckie. Tam sprzedaż wzrosła o aż 16% i osiągnęła wynik blisko miliona egzemplarzy. Z tego aż 921 tys. egzemplarzy sprzedano w Chinach (o 17% więcej niż przed rokiem). W analogicznym okresie w ręce klientów w Ameryce Północnej trafiło niecałe 183 tys. Volkswagenów (mniej o 7% niż rok temu), z tego aż 118 tys. sztuk w USA.

Golf - napędza sprzedaż Volkswagena nie tylko w Europie
  • fot: VW
  • fot: VW
  • fot: VW

Sprzedaż osobowych Volkswagenów w Europie wyniosła w ciągu 4 miesięcy blisko 568 tys. sztuk (przyrost o 4%). Z tego w krajach Europy Zachodniej sprzedało się prawie 298,5 tys. aut (przyrost o prawie 7%). W Niemczech sprzedaż samochodów Volkswagena wzrosła o 2% i wyniosła 184 tys. egzemplarzy. W krajach Europy Środkowej i Wschodniej popyt na Volkswageny praktycznie nie zmienił się w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku (VW sprzedał w nich łącznie 85 tys. aut), natomiast w Rosji - zmalał o 7% (sprzedaż wyniosła niecałe 46 tys. samochodów).

W ubiegłym roku koncern Volkswagena sprzedał na świecie ponad 9,5 miliona aut. Za kilka miesięcy dowiemy się, czy w tym roku powtórzył ten wynik? A może go poprawi?

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl