Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Rasowe Coupe od Mini

2009-08-27 10:47

Rasowe Coupe od Mini

Rasowe Coupe od Mini
Fot. BMW

Należąca do koncernu BMW marka przedstawiła oficjalne zdjęcia koncepcyjnego Mini w wersji Coupe. Pojazd zostanie oficjalnie odsłonięty podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego we Frankfurcie - donosi serwis Carscoop.

Przód auta nie różni się zbytnio od standardowych Cooperów. Porównując koncept do wcześniejszych modeli producenta nasuwa się na myśl hatchback John Cooper Works, tyle że z odciętym dachem i bardziej aerodynamiczną przednią szybą. Uwagę przykuwa dach maszyny, który został zainspirowany kształtem czapki baseballowej. Jego konstrukcja wykonana została z lekkiego aluminium, dzięki czemu obniżeniu uległ środek ciężkości auta oraz zmniejszyła się jego waga.Maszyna otrzymała również nowe zderzaki, reflektory, zmieniony grill oraz centralnie umieszczoną, podwójną końcówkę układu wydechowego - czytamy na stronie Carscoop. We wnętrzu auta znajdziemy jedynie dwa fotele. Tylna kanapa została ,,wyrzucona", powiększając tym samym przestrzeń bagażową ze 160 do 250 litrów i tworząc z auta rasowe, dwumiejscowe Coupe.

Galeria: Rasowe Coupe od Mini

zobacz całą galerięNapędzeniem konceptu zajmuje się turbodoładowana jednostka o pojemności 1,6-litra. Napęd dostarcza na przednie koła pojazdu 211 koni mechanicznych oraz 280 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Lżejsze od modelu ,,John Cooper Works" coupe powinno osiągnąć setkę w niecałe sześć sekund.

Samochód zostanie zaprezentowany na wrześniowym Salonie we Frankfurcie. Zanim to nastąpi poznamy kolejną wariację małego autka - zapowiada producent. Według informacji portalu Carscoop już wkrótce zostanie ujawnione Mini w wersji Roadster.

 

(DM)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Rasowe Coupe od Mini

essi / 217.153.72.* / 2009-08-27 11:31
dramatyczne auto. Wygląda jak sklejony z trzech innych samochodów. Toporny i bez finezji. Widać, że od premiery Fiata 500, Mini strasznie się miota.

Oferty motoryzacyjne