Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Raport na wakacje dla kierowców

2013-06-29 17:00

Raport na wakacje dla kierowców

Raport na wakacje dla kierowców
Czerwiec dobiega końca świadectwa lada dzień trafią w ręce uczniów, a wnioski urlopowe w ręce szefów. I już będzie można wyjechać na wakacje. Pytanie tylko gdzie? To zależy ile czasu chcecie poświęcić na dojazd w wybrane miejsce. Poniżej przedstawiamy specjalny wakacyjny raport drogowy.


Raport został podzielony na trzy części, aby każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od tego czy jest miłośnikiem gór, morza czy jezior wyjaśnia Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl Przeanalizowaliśmy trasy łączące 9 dużych polskich miast prowadzone z trzema popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi dodaje Florkowska. Kto może liczyć na szybki dojazd do wakacyjnego celu podróży? Przekonajcie się sami!

Można nad morze!

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jaki czas powinny sobie zarezerwować osoby marzące o wypoczynku w Gdańsku. (Wyniki można odnieść też do samego Trójmiasta, ponieważ przejazd z Gdańska do Gdyni czy Sopotu nie powinien zająć dłuższego czasu). Najdłużej w trasie spędzą mieszkańcy polski południowej krakowiacy spędzą za kółkiem 7 h 15 minut, mieszkańcy Lublina i Katowic ok. 6 i pół godziny. W lepszej sytuacji znajdują się osoby z Łodzi, które na dojazd muszą przeznaczyć ok. 3 godziny i 40 minut czasu. W podobnej sytuacji są mieszkańcy Poznania, na dojazd potrzebują niecałych 4 godzin.

Mazury, czyli nad jeziora

Jeśli ktoś marzy o wypoczynku na Mazurach np. w Mikołajkach to najlepiej, żeby mieszkał w Gdańsku. Wśród wszystkich przebadanych miast to właśnie z Gdańska najszybciej można dojechać na Mazury. Zajmie to ok. 3 i pół godziny. Najdłużej, bo ok. 8 godzin potrwa podróż która biegnie ze Szczecina do Mikołajek. W niewiele lepszej sytuacji są podróżni z Krakowa i Wrocławia, którzy powinni zarezerwować sobie prawie 7 i pół godziny.

W górach, na wspinacze

Amatorzy górskich wędrówek, którzy mieszkają w Krakowie mają powody do radości z uwagi na położenie geograficzne, dojazd do górskich szlaków zajmie im stosunkowo niewiele czasu. Jeśli zdecydują się na dojazd do Zakopanego, za kółkiem spędzą ok. 1 godziny i 46 minut. Szczególną wytrwałością w trasie do stolicy Tatr powinni wykazać się mieszkańcy Szczecina dojazd zajmie im prawie 9 godzin! W niewiele lepszej sytuacji są podróżni z Gdańska, którzy na ten cel muszą zarezerwować sobie ok. 8 godzin i 15 minut.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się na analizowanych trasach w dniach: 24-27 czerwca 2013. Czasy przejazdu między miejscowościami mogą ulec zmianie ze względu na dynamikę sytuacji drogowej.

Tagi: wyniki, raport, serwis, dane, wakacje, gps, informacje, polski
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne