Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Prius+ po liftingu

2016-05-17 11:59

Prius+ po liftingu

Jedyny na europejskim rynku 7-miejscowy minivan z napędem hybrydowym po przeprowadzonych zmianach ma płynniej przyspieszać i być bardziej cichy wewnątrz. Inżynierowie Toyoty zdołali zachować dynamikę swojego minivana przy obniżeniu obrotów silnika spalinowego o 1000 obr/min. Zwiększone zostało wykorzystanie jednostki elektrycznej, która wspomaga 1,8-litrowy silnik benzynowy VVT-i pracujący w cyklu Atkinsona.

Z kolei zastosowanie dodatkowych materiałów tłumiących w platformie samochodu oraz szkieletach i obramowaniach drzwi pozwoliło na obniżenie poziomu hałasu wewnątrz kabiny. Wyciszono również okolice tunelu oraz tablicy przyrządów.

Pasażerowie powinni być zadowoleni z nowego systemu multimedialnego Toyota Touch 2. To najnowsza generacja tego systemu, która po raz pierwszy została zaprezentowana podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Umieszczony centralnie ekran dotykowy jest łatwiejszy w obsłudze dzięki bardziej intuicyjnemu menu.

Pakiet Toyota Touch 2 with Go wzbogacony został o 3-letni abonament na aktualizacje i połączenia z możliwością wydłużenia o kolejne dwa lata. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca ma możliwość dokładniejszego planowania tras, a także korzystania z aplikacji informujących o natężeniu ruchu, dostępności parkingów czy stacji paliw w pobliżu, pogodzie oraz cenach paliw.

Z zewnątrz Toyota Prius+ nie zmieniła się. Jedynie paleta kolorów powiększyła się o nowy lakier - Black Blue.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne