Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Porsche Macan doczekał się 4-cylindrowej jednostki

2014-04-24 12:00

Porsche Macan doczekał się 4-cylindrowej jednostki

Porsche Macan doczekał się 4-cylindrowej jednostki
Nie musieliśmy długo czekać i zgodnie z zapowiedziami Porsche zaprezentowało podstawowy model Macan wyposażony w 4-cylindrową dwulitrową jednostkę z turbodoładowaniem.


Tego typu jednostka po raz ostatni była w ofercie Porsche w 1995 roku - wtedy służyła jako serce modelu 968. Teraz nowa jednostka napędowa będzie napędzała podstawowy model Macan. Przechodząc do konkretów, mowa o czterocylindrowej turbodoładowanej jednostce o pojemności 2 litrów i mocy 240 KM z momentem obrotowym rzędu 350 Nm.

Napęd kierowany jest na wszystkie koła za pośrednictwem skrzyni PDK. Takie połączenie pozwala przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 6,9 sekundy. Zdaniem producenta średnie zużycie paliwa powinno oscylować w okolicach 7,5 l/100km. Oczywiście wraz z nową jednostką wersja dostaje kilka zmian w nadwoziu.

Zamiast czterech końcówek układu wydechowego w droższych wariantach, podstawowy Porsche Macan dostanie tylko dwie końcówki. Oprócz tego w standardzie znajdziemy 18-calowe felgi, dwustrefową klimatyzację, zaś za dopłatą możemy otrzymać panoramiczny dach, system PASM (Porsche Active Suspension Managament) oraz Park Assist.

Tagi: paliwa, system, porsche, model, porsche macan
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl