Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Porsche 919 - niemiecki producent zarejestrował nową nazwę

2012-12-09 14:00

Porsche 919 - niemiecki producent zarejestrował nową nazwę

Porsche 919 - niemiecki producent zarejestrował nową nazwę
W niemieckim urzędzie znaków towarowych Porsche zarejestrowało nową nazwę - 919. To zawsze bardzo ciekawa sytuacja i okazja do wielu domysłów, plotek, przewidywań i wróżb. Czy Porsche szykuje nowy model, a może chce odświeżyć wyświechtaną nazwę jakiegoś starszego przedstawiciela w ofercie?


Nowy znak towarowy, a raczej kombinacja cyfr, została zarejestrowana jako "znak słowny" dzięki czemu Porsche będzie miało pełne prawa do używania tego typu oznaczenia. Być może Porsche chce zabezpieczyć swoje plany na przyszłość i uniemożliwić innym producentom skorzystanie z podobnego zapisu i znaku.

Co ciekawe,rejestracja nazwy Porsche 919 zbiegła się z informacją o tym, że do 2018 roku producent chce wprowadzić aż 4 zupełnie nowe modele. Mówi się między innymi o aucie pozycjonowanym między modelami 911 a 918 Spyder. Niestety Porsche nie jest jeszcze zdecydowane, ale jeśli zapadnie konkretna decyzja, dowiemy się o tym do końca przyszłego roku.

W planach jest również Porsche Pajun (Panamera Junior). Model jest bardzo "prawdopodobny", jednak nie wiadomo jeszcze kiedy możemy spodziewać się konkretnej decyzji związanej z rozpoczęciem procesu produkcji. Być może na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie dowiemy się czegoś więcej.

W kuluarach mówi się również o wersji produkcyjnej modelu Porsche Panamera Sport Turismo, który zdaniem wielu obserwatorów, a nawet fanów Porsche, wygląda o niebo lepiej niż obecny model Panamera. Pod koniec roku 2014 na rynku pojawi się również Porsche Macan. Zapowiadają się bardzo ciekawe lata w karierze Porsche. Już zacieramy ręce!

Tagi: sport, porsche, niemiecki, koniec, model, maserati spyder, porsche panamera
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne