Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Porsche Panamera nowej generacji już za rok

2015-03-19 12:00

Porsche Panamera nowej generacji już za rok

Porsche Panamera nowej generacji już za rok

Porsche bardzo chętnie mówi o nowościach w ofercie Caymana oraz 911, ale o Panamerze jest raczej cicho. Na szczęście CEO Porsche, pan Matthias Muller potwierdził, że w połowie przyszłego roku na rynku pojawi się kolejna generacja modelu Panamera.


fot. Porsche Panamera Sport Turismo

Oczywiście na konkrety jeszcze za wcześnie, choć w sieci wielokrotnie publikowano oficjalnie i nieoficjalne projekty. Być może część pomysłów zostanie przemycona do nowej generacji w przyszłym roku tym bardziej, że zdaniem pana Matthiasa Mullera design nowości ma być rewolucyjny, choć podstawą i bazą wielu elementów będzie obecnie oferowane auto. Humor psują nieco zdjęcia szpiegowskie, które pokazują auto o designie bardzo podobnym do obecnej generacji.

Zapewne do kolejnej wersji zostanie przeniesiona platforma podłogowa MSB, zaś ogólny zamysł powinien zostać niezmienny. Zresztą nowe generacje modeli marki Porsche nigdy nie wyglądały rewolucyjnie w porównaniu do poprzednika - niemiecka solidność i zachowawcze podejście nie pozwala na eksperymenty szczególnie w momencie, gdy sprzedaż jest na wysokim poziomie.

Mówi się o dużej utracie masy na poziomie nawet 90-100 kilogramów. Pod maską pojawią się także nowe jednostki napędowe V6 oraz V8 oferujące o wiele więcej mocy przy niższym zużyciu paliwa.

Tagi: paliwa, sport, design, auto, porsche, sieci, porsche panamera
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne