Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Porsche Panamera Edition - jeszcze więcej komfortu

2015-03-30 16:00

Porsche Panamera Edition - jeszcze więcej komfortu

Porsche Panamera Edition - jeszcze więcej komfortu

Wydaje się, że nawet podstawowa wersja Porsche Panamery oferuje ponadprzeciętną dawkę luksusu, ale zupełnie inne zdanie na ten temat ma producent, który oferuje nową, mocno doposażoną wersję o nazwie Edition. Sprawdźmy, co oferuje ta odmiana.


Zacznijmy od wersji silnikowych, bo jak przystało na Porsche wybór będzie dość szeroki. Do wyboru będą 3 wersje z silnikami 6-cylindrowymi, a mowa o benzynowych wersjach Panamera Edition i Panamera Edition 4 osiągających moc 310 KM, oraz wysokoprężnej Panamera Diesel Edition o mocy 300 KM. Panamera Edition 4 dodatkowo dysponuje aktywnym napędem na cztery koła z elektronicznie sterowanym sprzęgłem wielotarczowym. No dobrze, ale czym te modele się wyróżniają?

Producent w informacji prasowej mówi m.in. o wyglądzie zewnętrznym:

"Nadwozie modelu Panamera Edition wyróżniają dodatkowe, subtelne akcenty ozdobne czarne listwy bocznych szyb ze lśniącym wykończeniem oraz, jeśli nabywca zamówi opcję Porsche Entry & Drive, klamki drzwi w tym samym kolorze. Standardowe, 19-calowe obręcze o wzorze Panamera Turbo II zaopatrzono w osłony piast kół z kolorowym emblematem Porsche."

Akcenty zewnętrzne są subtelne i dyskretne, ale o wiele więcej zmian mamy we wnętrzu, a to chyba najważniejsze. Producent mówi miedzy innymi o dwukolorowej, częściowo skórzanej tapicerce w czarno-beżowym kolorze, z emblematami Porsche wytłoczonymi na wszystkich zagłówkach. Jest również kierownica Sport Design, listwy progowe z napisem Edition oraz specjalne dywaniki podłogowe. Seryjny system multimedialny Porsche Communication Management (PCM) z 7-calowym ekranem dotykowym wzbogacono o system audio Bose o mocy 585 W z 14 głośnikami.

Oprócz tego w informacji prasowej możemy również przeczytać o dodatkowym wyposażeniu:

"Standardowe wyposażenie modelu Panamera Edition obejmuje również aktywne zawieszenie Porsche Active Suspension Management (PASM), biksenonowe reflektory z systemem Porsche Dynamic Light System (PDLS), wspomaganie parkowania Park Assist z przodu i z tyłu wraz z kamerą cofania oraz wspomaganie kierownicy Power Steering Plus.

Na dwa rynki trafią specjalnie skonfigurowane warianty modelu: z myślą o nabywcach, którzy preferują podróżowanie z kierowcą, Panamera Edition dla Chin otrzyma dodatkowo komfortowe fotele z tyłu oraz elektrycznie sterowane rolety szyb bocznych i tylnej. Modele oferowane w Stanach Zjednoczonych zostaną wyposażone w komfortowe, regulowane w 14 kierunkach przednie fotele z pamięcią oraz podgrzewanie siedzeń z przodu i z tyłu."

Tagi: system, sport, design, porsche, morgan plus, porsche panamera
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne