Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Polaris Industries rozpoczyna produkcję quadów w Polsce

2014-09-23 15:06

Polaris Industries rozpoczyna produkcję quadów w Polsce

Polaris Industries rozpoczyna produkcję quadów w Polsce
Fot. PAP/Krzysztof Świderski

Amerykańska firma produkująca pojazdy terenowe - m.in. skutery śnieżne i quady - otworzyła fabrykę w Opolu. To pierwsza lokalizacja spółki w Europie.

Już w ubiegłym roku podczas wizyty w Opolu szefowie Polaris podkreślali, że budowa zakładów produkcyjnych obsługujących lokalne rynki w różnych częściach świata to integralny element dążenia do osiągnięcia pozycji globalnego lidera.

- Nasza nowa fabryka w Polsce będzie pełnić taką rolę, zapewniając potrzebną nam zdolność produkcyjną w obszarze pojazdów terenowych i dostarczając lokalnie wyprodukowane produkty na rynki europejskie - mówił wówczas prezes spółki Scott Wine.

Budowa fabryki rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku, a testową produkcję uruchomiono dwa miesiące temu - w lipcu. Obiekt stanął na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opolu.

W przeszłości spółka Polaris inwestowała już w budowę zakładów umożliwiających opracowywanie i wytwarzanie produktów na rynkach charakteryzujących się rosnącym popytem. W 2010 r. spółka otworzyła fabrykę w meksykańskim mieście Monterrey w odpowiedzi na zwiększające się zapotrzebowanie na swoje produkty na południu Stanów Zjednoczonych i w Ameryce Łacińskiej.

Amerykańska spółka Polaris istnieje od 1954 roku. Firma projektuje, opracowuje, produkuje i sprzedaje pojazdy terenowe, w tym quady, skutery śnieżne, motocykle oraz pojazdy o napędzie elektrycznym/hybrydowym.

(mrain)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl