Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Peugeot 3008 GT z mocnym dieslem

2016-06-16 09:47

Peugeot 3008 GT z mocnym dieslem

Niecały miesiąc temu Peugeot zaprezentował drugą generację swojego kompaktowego crossovera, któremu przyjdzie się zmierzyć z wieloma rywalami w niezwykle konkurencyjnym segmencie rynkowym. Być może decydującym o sukcesie asem z rękawa okaże się pokazana dziś wersja GT. Choć sportowe wersje znad Tamizy w nazwie mają skrót GTi, jednak również i skrócona wersja zapowiada nielada emocje.

Sercem najmocniejszej odmiany Peugeota 3008 będzie dwulitrowy turbodiesel BlueHDi o mocy 180 KM, który będzie współpracował z automatyczną przekładnią o sześciu przełożeniach. Choć będzie to najmocniejsza odmiana silnikowa nowego 3008, to jednak nie znamy jeszcze jej osiągów i musimy uwierzyć zapewnieniom, iż emocje będą zagwarantowane.

Wraz z mocniejszym silnikiem najmocniejszy wariant francuskiego crossovera będzie się wyróżniał na drodze również nieco agresywniejszą stylistyką. Inny jest przedni grill, standardem są 19-calowe felgi ze specjalnie zaprojektowanym dla tego modelu wzorem, pojawiły się też dodatkowe spojlery. Cechą charakterystyczną 3008 GT może być również, na życzenie nabywcy, dwukolorowe nadwozie.

Wewnątrz uwagę przyciągają inne tarcze zegarów, fotele, których tapicerkę tworzą aż trzy różne rodzaje materiałów, sportowa kierownica z logo GT.

Peugeot 3008 GT, podobnie jak i standardowe odmiany crossovera, po raz pierwszy szerokiej publliczności zostaną zaprezentowane na październikowej wystawie w Paryżu. Niedługo potem model ten trafi do sprzedaży.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne