Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Pawlak zachwala samochody elektryczne [DŹWIĘK]

2011-09-11 07:43

Pawlak zachwala samochody elektryczne

Pawlak zachwala samochody elektryczne
Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz

Nowoczesne pojazdy elektryczne zaparkują dziś przed Ministerstwem Gospodarki w Warszawie. W wystawie Jedziemy z prądem zaprezentowane będą samochody przyszłości takich koncernów motoryzacyjnych, jak General Motors, Nissan, czy BMW.

Wystawie patronuje wicepremier i minister gospodarki Waldemara Pawlaka. - Będzie to wielka uczta dla tych wszystkich, którzy lubią nowości, a także dla tych, którzy cenią sobie czyste powietrze - zachwala wystawę lider PSL.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WALDEMARA PAWLAKA:

Jak podkreśla wicepremier, na takie rozwiązania motoryzacyjne trzeba spojrzeć pod szerszym kątem. - Na pewno samochody w mieście, czy samochody, które pomagają dojechać nam do pracy, to jest przestrzeń, gdzie mogą dominować samochody elektryczne - twierdzi Pawlak.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WICEPREMIERA:

Na pytania związane z eksploatacją oraz funkcjonowaniem samochodów elektrycznych odpowiedzą eksperci. Wystawę Jedziemy z prądem będzie można od godziny 10.30 do godziny 13.00 przed Ministerstwem Gospodarki w Warszawie. Wstęp jest wolny.

Czytaj o innych wystąpieniach polityków
Pawlak też zrezygnował z debaty z Tuskiem
Wcześniej na spotkanie w programie Tomasza Lisa nie zgodzili się Jarosław Kaczyński i Grzegorz Napieralski.
Politolodzy: Poklepywanie po plecach, nie debata
Waldemar Pawlak przez większość czasu przytakiwał, a rolę opozycji musiał przyjąć prowadzący spotkanie dziennikarz.
Tusk i Pawlak jednym głosem. To debata?
Politycy rozmawiali m.in. o stanie polskiej gospodarki, rynku pracy, zmianach w systemie emerytalnym i przywilejach mundurowych.
IAR
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Pawlak zachwala samochody elektryczne

EVmobile / 193.9.13.* / 2012-03-07 15:18
EVmobile.pl - pierwsza w Polsce gielda samochodow elektrycznych
 
Kulturysta / 2012-03-07 15:20
dokładnie - to, że zachwala to o niczym nie świadczy jeszcze i skończy się pewnie na tym tylko, ze Pawlak je pozachwala, postoją trochę i tyle

Re: Pawlak zachwala samochody elektryczne

chichot dona / 46.112.242.* / 2011-09-12 14:59
Mnie zastanawia swego rodzaju jednostronność (korporacyjność?), rządowych osób.
Jakby lobbing? Za określonymi opcjami.
Nie mam nic przeciwko ochronie zasobów naturalnych planety, wręcz przeciwnie, jestem też za faktyczną ochroną środowiska naturalnego a nie ochroną "korporacyjną" czyli tylko w takim zakresie , w jakim podoba to się określonym korporacjom (wspomaganym przez określone działania urzędnicze), czyli ochrona środowiska za zysk dla tych korporacji za określone technologie.
Oczywiście zysk jest istotny, ale dlaczego ten zysk mają gwarantować publiczne instytucje i dlaczego ma to być zysk z pieniędzy podatnika? Czy konsumenta przymuszonego do jedynej prawomyślnej opcji?
Przykładów jest wiele nie tylko sławne już CO2, ale choćby tzw samochody elektryczne.
Jak najbardziej, niech funkcjonują , niech się rozwijają, niech konkurują na ryku technologi ekologicznych. Są przecież jeszcze inne rozwiązania, sprawdzające się w praktyce, np samochody , napędzane sprężonym powietrzem, o zasięgu ok 150-200 km. Idealne do ruchu miejskiego i podmiejskiego. Prostsze w eksploatacji i obsłudze od aut elektrycznych, ba są hybrydy elektryczno-powietrzne.
Ale osobistości publiczne zamiast lansować ogólnie proekologiczne rozwiązania, lobbują za określonymi. Czy to nie budzi skojarzeń?
Potem np. UE wydaje zalecenia i zmusza konsumentów do określonej technologii, nie producentów bo to już jawna kpina, ale technologia, czyli niby wielu wykonawców a tak naprawdę wąska grupa korporacyjna.
To co napisałem, to tylko skromne przykłady.

Re: Pawlak zachwala samochody elektryczne

żegnamy panie ministrze / 79.185.188.* / 2011-09-11 10:04
Tak samo zachwalał je 4 i 8 lat temu. Nic z tego nie wyszło, i z oleju rzepakowego produkowanego przez rolników też nic nie wyszło. Jedyne co mu wyszło to uzależnienie się od rosyjskiego gazu na 35 lat. A Polski gaz ,chce wydobywać dopiero za 8 lat. A przecież już teraz gaz łupkowy zagraniczne firmy zaczęły wydobywać w Polsce. Facet nie wie co się w kraju dzieje.

Re: Pawlak zachwala samochody elektryczne

białasy oszalały. / 213.195.143.* / 2011-09-11 09:56
Ile ropy trzeba zużyć aby dostarczyć prądu na 100 km wycieczkę?

Oferty motoryzacyjne