Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Opel Enigma - szansa na odrodzenie Calibry?

2012-03-24 13:00

Opel Enigma - szansa na odrodzenie Calibry?

Opel Enigma - szansa na odrodzenie Calibry?
Mimo sporej sympatii do marki Opel jednego stwierdzenia nie można uniknąć - ta popularna marka podupada na rynku Europejskim. Astra co prawda jest niezła, ale do ideału jej daleko, Corsa toczy się daleko za konkurencją, Insignia zaś nie zyskała dostatecznej popularności. Czy Opel chyli się ku upadkowi, a może jest jakaś szansa?

Jeszcze niedawno, kilka, może nawet kilkanaście lat temu Opel oferował świetne modele. Od obiektu pożądania w postaci dużej Omegi, po świetną jak na tamte czasy Corsę. Tak czy inaczej prawdziwie rewolucyjnym, choć często niedocenianym i wyśmiewanym modelem była Calibra. Dziś na próżno szukać w ofercie Opla po prostu ciekawego auta.

Na szczęście nadzieja jeszcze nie umarła. W kuluarach pojawił się bowiem niezwykle ciekawy koncept modelu Enigma, która na dobrą sprawę mogłaby być następczynią kultowej Calibry. Prawdę mówiąc bez znaczenia, czy nazwą ten model Calibra, Insignia Coupe czy Corsa BIG. Jeśli auto zostanie w niezmienionej formie ma szansę podnieść Opla z kolan. Projekt Davida Cardoso jest naprawdę świetny.

Ciężko wróżyć jak będzie wyglądała specyfikacja auta, ale jeśli mamy puścić wodze fantazji, marzy nam się napęd na cztery koła i jeden z silników OPC pod maską. Niestety rzeczywistość jest bardzo szara. Obecnie Opel jest zajęty zwalnianiem ludzi i zamykaniem fabryk, więc szansa na tak rewolucyjny model jest nikła.

Tagi: projekt, opel, auto, silnik, renault coupe, opel corsa, opel insignia, opel calibra
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Opel Enigma - szansa na odrodzenie Calibry?

m-53 / 83.24.49.* / 2012-03-25 20:47
Do dziś mam Senatora. 3.0 l., Dual Ram 24V, ponad 200 koni, automat itd. Bajeczny samochód.
Co prawda blacha kompletnie poleciała, ale komfort, zawieszenie, trwałość układów mechanicznych poza dyskusją. Wszystko działa jak w zegarku.

Oferty motoryzacyjne