Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Opel Zafira ze zmienionym przodem i wnętrzem

2016-05-31 20:16

Opel Zafira ze zmienionym przodem i wnętrzem

Odświeżony Opel Zafira oferuje te same, dobrze już znane rozwiązania, dzięki którym model ten cieszy się sporą popularnością na europejskim rynku. Na wyposażeniu znajdziemy m.in. układ siedzeń Flex7, ergonomiczne przednie fotele z certyfikatem AGR, bagażnik rowerowy FlexFix czy adaptacyjne zawieszenie FlexRide.

Zmiany stylistyki nadwozia to przede wszystkim zmieniony przedni pas. Zmodyfikowana osłona chłodnicy i biegnąca przez jej środek chromowana listwa zlewają się teraz z nowymi reflektorami z typowym dla Opla kształtem świateł do jazdy dziennej, tworząc jednolitą całość. Nowością w segmencie wprowadzoną przez firmę Opel będą w pełni diodowe reflektory adaptacyjne AFL LED.

Wewnątrz dostrzeżemy od razu po wejściu do kabiny całkowicie przeprojektowany kokpit Zafiry. Jest on teraz prostszy, zapewniając lepszy dostęp do wszystkich elementów sterowania. Nowy, dotykowy ekran systemu multimedialnego o przekątnej 7 cali powędrował nieco niżej, co umożliwiło wyeliminowanie wielu przycisków.

W odświeżonej Zafirze dostępne są dwie wersje systemu multimedialnego IntelliLink najnowszej generacji. IntelliLink R4.0 został wyposażony w interfejsy Apple CarPlay i Android Auto, umożliwiające połączenie smartfona z pokładowym systemem multimedialnym podróżnego salonu. Natomiast IntelliLink Navi 950 to system multimedialny z funkcją nawigacji. W nowej Zafirze dostępny jest oczywiście także system Opel OnStar automatycznie reagujący na zderzenie z wieloma innymi funkcjami. W niektórych krajach w ofercie znajdzie się Wi-Fi w standardzie 4G/LT.

Jak zapewnia Opel Zafira będzie oferowana z szeroką gamą silników, jednak nie zdradził jeszcze żadnych szczegółów w tym temacie. Wiemy jedynie, iż będzie w dalszym ciągu jedynym modelem w segmencie, który będzie dostępny w wersjach dostosowanych do różnego rodzaju paliwa: benzyny, oleju napędowego, gazu LPG oraz CNG.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne