Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nowy Swift Sport w detalach - nowe dane i zdjęcia

2011-09-12 14:00

Nowy Swift Sport w detalach - nowe dane i zdjęcia

Nowy Swift Sport w detalach - nowe dane i zdjęcia
Pierwsze zdjęcie oraz dane techniczne na temat nowego Swifta Sport poznaliśmy miesiąc temu, dziś przyszła pora na kolejne, bardziej szczegółowe materiały.

Oglądając stylistykę zewnętrzną nowego modelu japońskiej marki nietrudno dostrzec, że mamy do czynienia z autem o dynamicznym charakterze. Wizerunek ten demonstrują 17-calowe felgi, agresywnie zaprojektowane zderzaki i progi, przyciemnione klosze świateł, większy grill, spojler dachowy oraz mocno zaznaczony dyfuzor tylny ozdobiony dwiema rurami wydechowymi.

Wewnątrz sportowego desginu jest już wyraźnie mniej, co nie oznacza jednak, że zajmując miejsce w środku nie czujemy prawdziwego ducha nowego Suzuki. Charakter auta podkreślają mocno wyprofilowane fotele, nakładki na pedały, 5-zegarowy zestaw wskaźników oraz czerwone szwy umieszczone na siedzeniach, kole kierownicy i mieszku drążka zmiany biegów.

Do napędzania małego hot-hatcha z Japonii posłużył 1,6-litrowy, 4-cylindrowy benzyniak rozwijający 135 KM i 160 Nm. Moment napędowy silnika przekazywany jest na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej. W aucie nie zabrakło oczywiście sztywnego zawieszenia i sportowo zestrojonego ESP.

Światowa premiera Swifta Sport nowej generacji odbędzie się już jutro, przy okazji tegorocznego autosalonu we Frankfurcie. Nie wiadomo jeszcze kiedy model zawita do punktów sprzedaży.

Tagi: zmiany, sport, dane, marki, premiera, suzuki, suzuki swift
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne