Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nowy Lexus IS oficjalnie pokazany - co oferuje?

2013-01-10 10:00

Nowy Lexus IS oficjalnie pokazany - co oferuje?

Lexus postanowił oficjalnie zaprezentować najnowszy model IS. Wizualnie model prezentuje się rewelacyjnie, odziedziczył wiele elementów z konceptu LF-CC, zaś światowa premiera odbędzie się już wkrótce na Salonie Samochodowym w Detroit.


Oczywiście wszyscy, którzy obiecywali sobie model identyczny z konceptem LF-CC będą rozczarowani - Lexus IS jest bardzo ugrzeczniony - ale i tak można zauważyć mnóstwo elementów nawiązujących do projektu pokazanego jakiś czas temu. Zapewne jeszcze więcej nawiązań zobaczymy w dwudrzwiowej wersji modelu, która pojawi się za jakiś czas.

Warto również zwrócić uwagę na wnętrze auta, w którym możemy doszukiwać się podobieństw do modelu LFA. Nowy Lexus IS jest teraz dużo bardziej dynamiczny i nawiązuje do wyższego segmentu. Producent twierdzi, że zastosował o wiele lepsze materiały, zadbał o idealne spasowanie i montaż, pokusił się również o lepsze wyposażenie.

Na zdjęciu wrażenie robi bardzo odizolowana pozycja kierowcy, który jest niemal otulany przez auto. Konsola środkowa jest dość wysoka i dość wcześnie wznosi się ku desce rozdzielczej. Dla jednych będzie to świetne rozwiązanie, u innych może wywołać wrażenie klaustrofobii. Mi się jednak podoba - nawet w wersji z najsłabszym silnikiem można poczuć się jak w sportowym aucie.

Lexus w modelu IS zastosował po raz pierwszy przełączniki elektrostatyczne, dzięki którym ustawianie na przykład klimatyzacji odbywa się dosłownie i w przenośni "za dotknięciem guzika". Pozycja kierowcy jest nieco niżej, zaś regulacja kierownicy ma teraz o wiele większy zakres.

Oczywiście nowy Lexus IS jest nieco dłuższy i szerszy od poprzednika, dzięki czemu na tylnych fotelach jest więcej miejsca. Producent twierdzi, że zwiększyła się również przestrzeń bagażowa w porównaniu do poprzedniego modelu. Na zdjęciach widzimy Lexusa IS w wariancie F Sport, który charakteryzuje się wieloma ciekawymi dodatkami wizualnymi.

Z przodu wylądował nowy, rozciągający się na całą "twarz" grill. Zmieniono również design zderzaków, zamontowano większe felgi aluminiowe, sportowe fotele we wnętrzu oraz kilka ciekawych dodatków. Niestety w pierwszym oficjalnym oświadczeniu prasowym brakuje konkretnych informacji na temat silników.

Na szczęście w sieci krążą informacje, że na rynku w USA pojawią się modele z 2,5-litrowym oraz 3,5-litrowym silnikiem benzynowym V6. Napęd będzie przekazywany na koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej. Nieco później pojawi się również model z napędem hybrydowym bazującym na czterocylindrowym silniku.

Tagi: usa, auta, sport, auto, informacje, lexus, sieci, model
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne