Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nowy Lexus IS 300h zadebiutuje na salonie w Genewie

2013-02-04 10:00

Nowy Lexus IS 300h zadebiutuje na salonie w Genewie

Nowy Lexus IS 300h zadebiutuje na salonie w Genewie
Na zbliżającym się wielkimi krokami Salonie Samochodowym w Genewie oficjalnie zadebiutuje najnowszy Lexus IS. Europejską ekspansję modelu zapoczątkuje model IS 300h. Producent pokaże również odświeżoną wersję koncepcyjnego modelu LF-LC.


Co prawda światowa premiera miała miejsce na ostatnim Salonie Samochodowym w Detroit, ale na Starym Kontynencie najważniejsze premiery mają miejsce w Genewie. W marcu więc zadebiutuje Lexus IS w hybrydowej wersji 300h. Będzie to pierwszy wariant, który trafi do sprzedaży na europejskim rynku.

Lexus informuje, że pod maską pojawi się 2,5-litrowa czterocylindrowa jednostka benzynowa pracująca w cyklu Atkinsona. Silnik ten współpracuje z elektrycznym motorem oraz skrzynią biegów CVT (Continuously Variable Transmission) przekazującą napęd na tylną oś. Dane na temat osiągów i spalania nie są jeszcze znane.

Podobnie jak w modelu GS, również IS 300h będzie oferowany z pakietem F Sport, który zapewni sportowe doznania zarówno wizualne - liczne dodatki aerodynamiczne, większe felgi i plakietki F Sport - jak i pod względem prowadzenia - dodatkowy tryb jazdy, usztywnione zawieszenie etc.

Na Salonie Samochodowym w Genewie Lexus pokaże również po raz kolejny odświeżoną wersję koncepcyjnego modelu LF-LC, czyli czteroosobowej (2+2) hybrydy sportowej. Lexus pokazuje ten model na wszystkich możliwych salonach (ostatnio w Detroit i Sydney) w różnych kolorach, ale nie raczy powiadomić o spodziewanej dacie premiery.

Tagi: sport, dane, maj, lexus, premiera, model, silnik, sportowe
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne