Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nowy Opel Astra ST - bezwstydnie luksusowy

2016-04-21 15:15

Nowy Opel Astra ST - bezwstydnie luksusowy

Nowy Opel Astra ST - bezwstydnie luksusowy
Advertisement

Takim hasłem reklamowane jest kolejne wcielenie Astry, które właśnie pojawiło się na rynku. Nowy model to doskonałe materiały, najwyższej jakości wykonanie, zaawansowane technologie, a także przepustka do świata ekskluzywnych, spersonalizowanych usług, które pozwolą nam zaoszczędzić czas. Innowacje i technologie, które ułatwiają życie, to w świecie interesów i biznesu rzecz istotna.

Najnowszy model Astry jest nowoczesny, ma dynamiczną sportową sylwetkę i znacznie mniej waży (o około 200 kg), co wpływa na właściwości trakcyjne i osiągi. Dzięki wielu ciekawym rozwiązaniom otrzymał najbardziej zaszczytny w branży tytuł „Samochodu Roku 2016”. Przyznało go 58-osobowe jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 22 kraje europejskie.

Przestronnie i funkcjonalnie

Astra ST, czyli w wersja kombi, jest szczególnie polecana ludziom biznesu. Przede wszystkim, dlatego że ma funkcjonalnie zaaranżowaną przestrzeń na bagaż. Standardowo dysponuje bagażnikiem wielkości 540 l, ale możemy go powiększyć nawet do 1640 l, gdy złożymy – za pomocą jednego przycisku – tylną kanapę (dzieloną w proporcjach 40/20/20). Dostęp do bagażnika jest bezdotykowy – to praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy zawsze mają czymś zajęte ręce, zwłaszcza dla pań. Wnętrze sprawia bardzo dobre wrażenie dzięki doskonałym jakościowo materiałom wykończeniowym: skóra, elementy z tworzywa sztucznego, aluminium, elementy z drzewa fortepianowego. Taki niewymuszony luksus. We wnętrzu mnóstwo jest przycisków i pokręteł – ale co ważne – obsługa urządzeń pokładowych jest intuicyjna i bardzo prosta, można więc spokojnie zająć się przemyśleniem planu spotkania. Wygodna kierownica, zapewniająca nadzór nad najczęściej użytkowanymi funkcjami, pozwala korzystać z wyposażenia bez odrywania wzroku od jezdni.

Bezpieczna i komfortowa jazda

Powroty z trasy lub po całym dniu w pracy są męczące, ale jazdę znacznie ułatwi nam doskonała widoczność, którą zapewni unikalny system IntelliLux LED Matrix dla przednich lamp. Konstrukcja „matrixów” poprzez kamerę umieszczoną przy lusterku automatycznie dostosowuje snop światła do panujących warunków. Kamera Opel Eye, w którą może być wyposażona jest Astra, ma rozszerzoną gamę funkcji. Rozpoznaje znaki drogowe, ostrzega o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Wykorzystuje ją także system ostrzegania przed kolizją, wspomagający automatyczne hamowanie przy niskich prędkościach. Wszystko to znacznie ułatwia nam jazdę autem, gdy jesteśmy zdenerwowani, rozkojarzeni i zmęczeni, a to przecież zdarza się dość często. Dostępne opcjonalnie „umilacze” podróży, które pozwolą nam się nieco zrelaksować, to asystent parkowania oparty o czujniki, kamera cofania, a także podgrzewana kierownica (co za przyjemność w zimie) i podgrzewany fotel kierowcy z funkcją masażu.

Nasz osobisty opiekun w samochodzie

Astra ST (a także wiele innych modeli Opla) została wyposażona także w coś wyjątkowego – system OnStar. Wszyscy zabiegani, zapracowani, ci, którzy często podróżują lub uczestniczą w licznych spotkaniach, a wiele spraw załatwiają podczas jazdy samochodem, będą zachwyceni. To osobisty opiekun, który sprawuje pieczę nad kierowcą przez siedem dni w tygodniu od rana do wieczora. Obsługa systemu OnStar odbywa się za pomocą trzech przycisków umieszczonych w pobliżu lusterka wstecznego nad przednią szybą. Warto z nich zrobić pożytek. W razie wypadku lub kolizji system OnStar natychmiast przekazuje do Centrum Obsługi informacje na temat zdarzenia. Również otwarcie poduszki powietrznej powoduje automatyczne wysłanie wiadomości alarmowej.

Wszystkim, a zwłaszcza zabieganym managerom, którzy często obawiają się o to, co będzie gdy.... system da poczucie bezpieczeństwa, bo zapewni dostęp do usług związanych z diagnostyką pojazdu i pobieraniem wskazówek dojazdu do punktu docelowego. Szukamy np. określonego miejsca na trasie, takiego jak restauracja czy stacja benzynowa, a może potrzebny jest nam fryzjer lub nowa biała koszula – kontaktujemy się z doradcą Opel OnStar, który po chwili prześle nam wprost do pokładowego systemu nawigacji wskazówki dojazdu do wybranego miejsca.. Bez stresu i straty czasu. Poza tym jeżeli przydarzy nam się awaria, przebita opona albo po prostu braknie paliwa, nie zostaniemy z problemem sami – pomoże nam nasz doradca.

OnStar w telefonie

OnStar może też wyręczyć nas w tych wszystkich czynnościach, wokół samochodu, na które nie mamy czasu i o których nie pamiętamy. Raz w miesiącu dostajemy e-mail, w którym zawarte są najważniejsze informacje o samochodzie dotyczące ciśnienia powietrza w oponach, poziomu oleju, przeglądu. I jeszcze jedno. OnStar jest zawsze przy nas, w naszych telefonach. Aplikacja mobilna pozwoli nam zdalnie łączyć się z samochodem. Dzięki niej możemy zamknąć (lub otworzyć) drzwi naszego auta praktycznie z dowolnego miejsca na świecie, sprawdzić, ile paliwa zostało w baku, czy wszystkie opony są prawidłowo napompowane lub zaprogramować nawigację. A jeśli nie pamiętamy, gdzie jest zaparkowany nasz samochód, zlokalizujemy go online – to rozwiązanie dla tych, którzy biegają na kilka spotkań dziennie i myli im się miejsce postoju samochodu. Nie zostaniemy też sami w razie kradzieży. OnStar, korzystając z sieci bezprzewodowych oraz systemów lokalizacji satelitarnej, pomoże w odnalezieniu auta.

Sami decydujemy, kiedy nasza lokalizacja ma być widoczna, a kiedy nie. W każdej chwili możemy wyłączyć jej udostępnianie. Doskonale wyjaśnia zawiłości jego działania aktor i bloger Łukasz Jakubiak, który w roli taksówkarza spełniał najbardziej wyszukane życzenia swoich pasażerów przy pomocy systemu OnStar. Film można zobaczyć sieci.

Nie jestem pewna czy Astra ST jest bezwstydnie luksusowa czy tylko luksusowa. Ale na pewno do doskonały towarzysz w prowadzeniu biznesu.

 

 

Artykuł powstał przy współpracy z General Motors

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Nowy Opel Astra ST - bezwstydnie luksusowy

J.Biernacka / 90.156.26.* / 2016-06-29 14:55
Dla mnie Opelki w ogóle są fajnymi samochodami. Nasza firma korzysta z wypożyczalni Panek w Krakowie, gdzie często właśnie Opla Astrę bierzemy. Nie znam się za dobrze na samochodach, ale to chyba ta zwyczajna, nie ST, a i tak robi dobre wrażenie, świetnie wyposażona i przyjemnie się nią jeździ. Także jeżeli dorzucili jeszcze nieco gadżetów do tego modelu, to chyba będzie jeszcze ciekawiej. Czekam na opcję wypożyczenia.

Re: Nowy Opel Astra ST - bezwstydnie luksusowy

psps / 77.253.64.* / 2016-05-10 21:28
Bardzo udziwnione wnętrze - przesadzono z zakrętasami.

Re: Nowy Opel Astra ST - bezwstydnie luksusowy

apel / 95.178.96.* / 2016-05-01 19:25
Co za bzdury!

Re: Nowy Opel Astra ST - bezwstydnie luksusowy

Sebko73 / 37.47.199.* / 2016-05-01 07:51
Oglądałem w salonie. Brak CD i roleta w bagażniku bez możliwości uchylenia - poprawcie to natychmiast!!!

Oferty motoryzacyjne