Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nowelizacja kodeksu drogowego w Rosji. Kierowcy będą jeździć szybciej

2013-07-26 11:40

Nowelizacja kodeksu drogowego w Rosji. Kierowcy będą jeździć szybciej

Nowelizacja kodeksu drogowego w Rosji. Kierowcy będą jeździć szybciej
Fot. ec.europa.eu
Premier Dmitrij Miedwiediew podpisał dziś pakiet rozporządzeń zezwalających na podniesienie górnej granicy ograniczenia prędkości. Jednocześnie wraz z liberalizacją kodeksu drogowego zaostrzone zostały kary za łamanie zasad bezpiecznej jazdy.

Od sierpnia na autostradach będzie można jeździć z prędkości do 130 km/h a na drogach szybkiego ruchu do 110 km/h.

Jednak dla każdego odcinka drogi decyzję będzie podejmowała instytucja zarządzająca. Zgoda na szybką jazdę uzależniona jest od stanu nawierzchni, a z tym jak mówią sami Rosjanie - nie jest najlepiej.

Już kilka dni temu prezydent Władimir Putin podpisał nowelizację kodeksu drogowego, pozwalającą na incydentalne przekraczanie dozwolonej prędkości nawet o 20 km/h. Oznacza to, że policjanci za takie wykroczenie nie będą karać mandatami. Jednocześnie znacznie wzrosły kary finansowe za łamanie przepisów o ruchu drogowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin liczy na współpracę z ExxonMobil
Prezydent Rosji ma nadzieję, że Rosnieft będzie współpracować z Amerykanami nie tylko na Morzu Ochockim, ale też w innych częściach świata.
Pussy Riot znowu uderza w Putina
Na swoim blogu artystki komentują, że dochody Rosji z przemysłu paliwowego sięgnęły w 2012 r. 7 mld dolarów, ale tylko prezydent Putin i jego przyjaciele mieli dostęp do tych pieniędzy.
Agenci brytyjscy i rosyjscy razem?
Decyzja Camerona i Putina faktycznie oznacza wznowienie współpracy służb specjalnych dwóch krajów, zerwanej po zabójstwie byłego oficera KGB Aleksandra Litwinienki.
IAR
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne