Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nowe Audi A4 będzie lżejsze i bardziej oszczędne

2012-12-28 12:00

Nowe Audi A4 będzie lżejsze i bardziej oszczędne

Nowe Audi A4 będzie lżejsze i bardziej oszczędne
Odnośnie tytułu, chciałoby się powiedzieć, że każde nowe auto jest lżejsze, bardziej oszczędne, zaś miłośnicy motoryzacji i przeciwnicy ekologii dodadzą również, że o wiele nudniejsze i generujące mniej emocji. Tak czy inaczej sprawdźmy, czego możemy się spodziewać po nowym Audi A4.


Oczywiście to tylko wróżby i przewidywania, ale obecny od jakiegoś czasu na rynku Audi A4 już w 2014 roku może doczekać się swojego następcy. Jak donosi Auto Motor und Sport, najnowsza odsłona modelu będzie charakteryzowała się dynamiczną stylistyką z dużym, jednoczęściowym grillem, poszerzonymi nadkolami i ostrymi liniami.

Zdaniem serwisu, sedan dostałby również większe tylne światła i wyprofilowany spojler. Miejmy tylko nadzieję, że te przewidywania nie będą wyolbrzymione i ze statecznego, eleganckiego modelu nie zrobi się karykatura pseudo sportowego sedana. Z drugiej strony jednak, Audi raczej nie popełni takiego błędu strzelając sobie w stopę.

Nie jest również zaskoczeniem, że nowe Audi A4 dostanie mnóstwo nowych systemów i gadżetów, z wyświetlaczem head-up oraz systemem infomedialnym MMI Touch z rozpoznawaniem pisma i mowy na czele. Rzecz jasna pod płaszczykiem tajemnicy skrywają się jednostki napędowe, choć plotkuje się o nowym silniku TSI o pojemności 1,4-litra i mocy 122 lub 180 KM.

Nowością w tej jednostce miałaby być możliwość dezaktywacji części cylindrów, co przełożyłoby się na bardzo niskie spalanie np. podczas jazdy autostradą. Mówi się również o wariancie hybrydowym plug-in o mocy szczytowej około 211 KM. Sercem systemu byłaby 2,0-litrowa jednostka TFSI oraz elektryczny silnik generujący około 95 KM (70 kW).

Fot. Audi A4

Tagi: sport, auto, audi, elektryczny, silnik, motor, sedan, spalanie
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne