Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nissan zaprezentował odświeżoną wersję modelu Leaf

2013-01-10 16:00

Nissan zaprezentował odświeżoną wersję modelu Leaf

Nissan zaprezentował odświeżoną wersję modelu Leaf przed Salonem Samochodowym w Detroit. Co prawda auto zadebiutuje za kilka dni, ale już dziś sprawdźmy czego możemy się spodziewać.


Nissan Leaf, który trafi na rynek w USA dostanie niemal takie same poprawki techniczne i uaktualnienia w wyposażeniu jak w wersji na rynek japoński, z jednym, małym wyjątkiem. Najnowsza wersja modelu będzie składana w fabryce Nissana w Smyrnie, w Tennessee. Od teraz również baterie będą produkowane w USA, a nie jak do tej pory importowane z Japonii.

Najnowsza wersja Nissana Leaf pod względem stylistycznym praktycznie nie ulegnie zmianie, choć poprawie uległa wydajność energetyczna dzięki poprawionej aerodynamice. Oprócz tego poprawiono system regeneracji siły hamowania oraz zarządzania energią. Zastosowano także nową ładowarkę, która skraca czas ładowania niemal o połowę - teraz pełne ładowanie trwa około 4 godzin.

Nissan Leaf pojawi się również w tańszej wersji S, zaś pozostałe warianty SV i SL dostaną kilka dodatków. Najtańszy wariant S wyposażony jest w komputer pokładowy, system ATC (Automatic Temperature Control), przycisk uruchamiania silnika START, elektrycznie sterowane szyby i zamki, 16-calowe felgi stalowe z pełnymi kołpakami oraz ładowarkę pokładową 3,6 kW.

Nowy wariant SL dostanie dodatkowo częściowo skórzane fotele oraz 17-calowe felgi aluminiowe. Dodatkowo pojawią się trzy nowe paczki wyposażenia: paczka szybkiego ładowania (tylko dla wariantu S), oświetlenie LED oraz port szybkiego ładowania (tylko dla wariantu SV), jak również paczka Premium dla modeli w wersji SV i SL.

Tagi: rynek, usa, system, komputer, fotele, nissan, start, nissan leaf
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne