Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nissan stworzy ulepszoną wersję Renault Twizy?

2013-07-04 17:00

Nissan stworzy ulepszoną wersję Renault Twizy?

Nissan stworzy ulepszoną wersję Renault Twizy?
Jakiś czas temu Renault zaprezentował ciekawy model Twizy. Nie jest to auto dla każdego, jego funkcjonalność jest bardzo ograniczona, komfort tym bardziej, ale nie można mu odmówić oryginalności. Teraz Nissan postanowił iść tą samą drogą. Czy stworzy ciekawszą alternatywę?


Miejski samochód elektryczny - to chyba najlepsze zastosowanie tego typu napędu. Niewielki zasięg nie przeszkadza, kompaktowe wymiary w mieście się sprawdzają, zaś brak infrastruktury stacji ładowania nie jest wielką przeszkodą, jeśli pilnujemy poziomu naładowania baterii. Być może już niedługo powstanie kolejny model na wzór Renault Twizy ze znaczkiem Nissana.

Nie będzie to jednak tak modne dziś przemetkowanie. Szef produkcji Nissana powiedział, że chce stworzyć auto, które będzie połączeniem zwrotności motocykla z ochroną przed warunkami pogodowymi samochodu. Ponadto Etienne Henry twierdzi, że co prawda Twizy posiada oba te składniki (no może nie do końca), ale nowe auto Nissana ma być o wiele lepsze.

Informacje na temat modelu są bardzo ograniczone, ale w sieci mówi się, że nowy model będzie dość wyraźnie nawiązywał do ciekawego projektu Land Glider, który pochyla się w zakrętach poprawiając zwrotność i stabilność przy wyższych prędkościach.

Tagi: auto, renault, nissan, sieci, model, elektryczny, niewielki
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne